Futures [Archive] - Page 16 - MensTennisForums.com

Futures

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20

  1. Russia F13 [August 20 | Vsevolozhsk | Clay] Winner : Alexander Lobkov [RUS]
  2. Austria F7 [August 20 | Pörtschach | Clay] Winner : Riccardo Bellotti [ITA]
  3. Ecuador F2 [August 20 | Guayaquil | Hard] Winner : Jose Hernandez [DOM]
  4. Serbia F10 [August 20 | Zlatibor | Clay] Winner : Ivan Bjelica [SRB]
  5. Germany F15 [August 20 | Überlingen | Clay] Winner : Bastian Knittel [GER]
  6. Canada F6 [August 20 | Winnipeg | Hard] Winner : Reid Carleton [USA]
  7. Belgium F9 [August 20 | Huy | Clay] Winner : Alexandre Folie [BEL]
  8. Romania F8 [August 20 | Mediaș | Clay] Winner : Maxim Dubarenco [MDA]
  9. Italy F23 [August 20 | Este | Clay] Winner : Jan-Lennard Struff [GER]
  10. Spain F25 [August 20 | Ourense | Hard] Winner : David Perez Sanz [ESP]
  11. Turkey F2 [16th Jan] Antalya Hard (Winner: Aldin Šetkić)
  12. Australia F5 [August 27 | Cairns | Hard] Winner : Luke Saville [AUS]
  13. Russia F14 [August 27 | Lermontov | Clay] Winner : Richard Muzaev [RUS]
  14. Germany F16 [August 27 | Kenn | Clay] Winner : Jonathan Eysseric [FRA]
  15. Great Britain F14 [August 27 | Chiswick | Hard] Winner : Jules Marie [FRA]
  16. Poland F6 [August 27 | Legnica | Clay] Winner : Michal Przysiezny [POL]
  17. Ecuador F3 [August 27 | Quito | Clay] Winner : Mauricio Echazu [PER]
  18. Iran F1 [August 27 | Isfahan | Clay] Winner : N.Sriram Balaji [IND]
  19. Austria F8 [August 27 | St. Pölten | Clay] Winner : Riccardo Bellotti [ITA]
  20. Croatia F9 [August 27 | Osijek | Clay] Winner : Ivan Bjelica [SRB]
  21. Netherlands F6 [August 27 | Rotterdam | Clay] Winner : Jesse Huta Galung [NED]
  22. Spain F26 [August 27 | Santander | Clay] Winner : Gabriel Trujillo-Soler [ESP]
  23. Romania F9 [August 27 | Brașov | Clay] Winner : Victor Crivoi [ROU]
  24. Italy F24 [August 27 | Piombino | Hard] Winner : Jorge Aguilar [CHI]
  25. Belgium F10 [August 27 | Damme | Clay] Winner : Niels Desein [BEL]
  26. Serbia F11 [September 03 | Novi Sad | Clay] Winner : Aldin Setkic [BIH]
  27. Turkey F34 [September 03 | Antalya-Belconti | Hard] Winner : Brydan Klein [AUS]
  28. Iran F2 [September 03 | Isfahan | Clay] Winner : Michal Schmid [CZE]
  29. Mexico F9 [September 03 | Manzanillo | Hard] Winner : Darian King [BAR]
  30. Canada F7 [September 03 | Toronto | Clay] Winner : Peter Polansky [CAN]
  31. France F15 [September 03 | Bagnères-de-Bigorre | Hard] Winner : Julien Obry [FRA]
  32. Austria F9 [September 03 | Vogau | Clay] Winner : Blaz Rola [SLO]
  33. Netherlands F7 [September 03 | Wierden | Clay] Winner : Ivo Mijic [GER]
  34. Australia F6 [September 03 | Alice Springs | Hard] Winner : Matthew Barton [AUS]
  35. Spain F27 [September 03 | Oviedo | Clay] Winner : Nikola Ćirić [SRB]
  36. Georgia F1 [September 03 | Tbilisi | Clay] Winner : Laurent Recouderc [FRA]
  37. Italy F25 [September 03 | Trieste | Clay] Winner : Jozef Kovalik [SVK]
  38. Great Britain F15 [September 03 | London-R. | Hard] Winner : Daniel Evans [GBR]
  39. USA F24 [September 10 | Claremont | Hard] Winner : Daniel Kosakowski [USA]
  40. Bolivia F1 [September 10 | Cochabamba | Clay] Winner : Juan-Pablo Amado [ARG]
  41. Vietnam F4 [September 10 | Binh Duong | Hard] Winner : Junn Mitsuhashi [JPN]
  42. Mexico F10 [September 10 | Manzanillo | Hard] Winner : Adam El Mihdawy [USA]
  43. Sweden F4 [September 10 | Uppsala | Hard] Winner : Hugo Nys [FRA]
  44. Canada F8 [September 10 | Toronto | Hard] Winner : Fritz Wolmarans [RSA]
  45. Serbia F12 [September 10 | Subotica | Clay] Winner : Jozef Kovalik [SVK]
  46. France F16 [September 10 | Mulhouse | Hard] Winner : Marc Gicquel [FRA]
  47. Italy F26 [September 10 | Siena | Clay] Winner : Riccardo Bellotti [ITA]
  48. Spain F28 [September 10 | Getafe | Hard] Winner : Alexander Lobkov [RUS]
  49. Australia F7 [September 10 | Happy Valley | Hard] Winner : Alex Bolt [AUS]
  50. Georgia F2 [September 10 | Tbilisi | Clay] Winner : Nikoloz Basilashvili [GEO]
  51. Turkey F35 [September 10 | Antalya-Belconti | Hard] Winner :Takanyi Garanganga [ZIM]
  52. Great Britain F16 [September 10 | Nottingham | Hard] Winner : Daniel Evans [GBR]
  53. USA F25 [September 17 | Costa Mesa | Hard] Winner : Daniel Kosakowski [USA]
  54. Bolivia F2 [September 17 | Trinidad | Clay] Winner : Juan-Pablo Amado [ARG]
  55. Canada F9 [September 17 | Markham | Hard] Winner : Tennys Sandgren [USA]
  56. Kuwait F1 [September 17 | Meshref | Hard] Winner : Alessandro Bega [ITA]
  57. Serbia F13 [September 17 | Niš | Clay] Winner : Miljan Zekic [SRB]
  58. France F17 [September 17 | Plaisir | Hard] Winner : Marc Gicquel [FRA]
  59. Portugal F4 [September 17 | Espinho | Clay] Winner : Jiri Vesely [CZE]
  60. Mexico F11 [September 17 | Manzanillo | Hard] Winner : Darian King [BAR]
  61. Spain F29 [September 17 | Madrid | Hard] Winner : Roberto Marcora [ITA]
  62. Turkey F36 [September 17 | Antalya-Belconti | Hard] Winner : Takanyi Garanganga [ZIM]
  63. Vietnam F5 [September 17 | Binh Duong | Hard] Winner : Vijayant Malik [IND]
  64. Italy F27 [September 17 | Biella | Clay] Winner : Marc Giner [ESP]
  65. Sweden F5 [September 17 | Danderyd-Stockholm | Hard] Winner : Isak Arvidsson [SWE]
  66. Australia F8 [September 17 | Port Pirie | Hard] Winner : Matt Reid [AUS]
  67. USA F26 [September 24 | Irvine | Hard] Winner : Daniel Nguyen [USA]
  68. Bolivia F3 [September 24 | La Paz | Clay] Winner : Jose Maria Paez [ARG]
  69. Vietnam F6 [September 24 | Binh Duong | Hard] Winner : Mao-Xin Gong [CHN]
  70. Germany F17 [September 24 | Hambach | Carpet] Winner : Neil Pauffley [GBR]
  71. Spain F30 [September 24 | Sevilla | Clay] Winner : Gerard Granollers-Pujol [ESP]
  72. Colombia F3 [September 24 | Cúcuta | Clay] Winner : Alejandro Gonzalez [COL]
  73. Sweden F6 [September 24 | Falun | Hard] Winner : Daniel Smethurst [GBR]
  74. Portugal F5 [September 24 | Porto | Clay] Winner : Marc Giner [ESP]
  75. Kuwait F2 [September 24 | Meshref | Hard] Winner : Mohammad Ghareeb [KUW]
  76. Serbia F14 [September 24 | Sokobanja | Clay] Winner : Jozef Kovalik [SVK]
  77. France F18 [September 24 | Sarreguemines | Carpet] Winner : Tim Puetz [GER]
  78. Turkey F37 [September 24 | Antalya-Kaya-Belek | Hard] Winner : Adam Pavlasek [CZE]
  79. Italy F28 [September 24 | Pozzuoli | Hard] Winner : Riccardo Bellotti [ITA]
  80. Qatar F2 [October 01 | Doha | Hard] Winner : Clement Reix [FRA]
  81. Colombia F4 [October 01 | Villavicencio | Clay] Winner : Patricio Heras [ARG]
  82. Kuwait F3 [October 01 | Meshref | Hard] Winner : Ti Chen [TPE]
  83. Australia F9 [October 01 | Esperance | Hard] Winner : Adam Feeney [AUS]
  84. Spain F32 [October 01 | Sabadell | Clay] Winner : Roberto Carballes Baena [ESP]
  85. France F19 [October 01 | Nevers | Hard] Winner : Nicolas Renavand [FRA]
  86. Bolivia F4 [October 01 | La Paz | Clay] Winner : Federico Zeballos [BOL]
  87. Germany F18 [October 01 | Leimen | Hard] Winner : Stefan Seifert [GER]
  88. Turkey F38 [October 01 | Antalya-Kaya-Belek | Hard] Winner : Stephane Bohli [SUI]
  89. Sweden F7 [October 01 | Jönköping | Hard] Winner : Andreas Vinciguerra [SWE]
  90. Chile F8 [October 08 | Coquimbo | Clay] Winner : Juan Carlos Saez [CHI]
  91. Bolivia F5 [October 08 | Santa Cruz | Clay] Winner : Facundo Mena [ARG]
  92. Turkey F39 [October 08 | Antalya-Kaya-Belek | Hard] Winner : Mirza Basic [BIH]
  93. Croatia F10 [October 08 | Solin | Clay] Winner : Andrej Martin [SVK]
  94. Germany F19 [October 08 | Essen | Hard] Winner : Jan-Lennard Struff [GER]
  95. Algeria F1 [October 08 | Annaba | Clay] Winner : Steven Diez [CAN]
  96. Japan F8 [October 08 | Kashiwa | Hard] Winner : Yuichi Sugita [JPN]
  97. USA F27 [October 08 | Austin | Hard] Winner : Austin Krajicek [USA]
  98. France F20 [October 08 | Saint-Dizier | Hard] Winner : David Guez [FRA]
  99. Australia F10 [October 08 | Margaret River | Hard] Winner : Michael Venus [NZL]
  100. Qatar F3 [October 08 | Doha | Hard] Winner : Clement Reix [FRA]
  101. Algeria F2 [October 15 | Annaba | Clay] Winner : Steven Diez [CAN]
  102. Morocco F6 [October 15 | Casablanca | Clay] Winner : Victor Crivoi [ROU]
  103. Chile F9 [October 15 | Santiago | Clay] Winner : Stefano Travaglia [ITA]
  104. France F21 [October 15 | La Roche-Sur-Yon | Hard] Winner : Maxime Authom [BEL]
  105. Nigeria F1 [October 15 | Lagos | Hard] Winner : Enrique Lopez-Perez [ESP]
  106. Turkey F40 [October 15 | Adana | Hard] Winner : Marin Bradaric [CRO]
  107. Qatar F4 [October 15 | Doha | Hard] Winner : Theodoros Angelinos [GRE]
  108. Croatia F11 [October 15 | Dubrovnik | Clay] Winner : Andrej Martin [SVK]
  109. Kazakhstan F8 [October 15 | Almaty | Hard] Winner : Marcin Gawron [POL]
  110. Japan F9 [October 15 | Oarai | Hard] Winner : Sho Katayama [JPN]
  111. Israel F10 [October 15 | Akko | Hard] Winner : Pierre-Hugues Herbert [FRA]
  112. Germany F20 [October 15 | Bad Salzdetfurth | Carpet] Winner : Jesse Huta Galung [NED]
  113. USA F28 [October 15 | Mansfield | Hard] Winner : Mischa Zverev [GER]
  114. Great Britain F17 [October 15 | Glasgow | Hard] Winner : Bastian Knittel [GER]
  115. India F13 [October 22 | Mumbai | Hard] Winner : Jeevan Nedunchezhiyan [IND]
  116. Nigeria F2 [October 22 | Lagos | Hard] Winner : Enrique Lopez-Perez [ESP]
  117. Venezuela F4 [October 22 | Caracas | Hard] Winner : Ricardo Rodriguez [VEN]
  118. Chile F10 [October 22 | Villa Alemana | Clay] Winner : Patricio Heras [ARG]
  119. Australia F11 [October 22 | Traralgon | Hard] Winner : Benjamin Mitchell [AUS]
  120. Turkey F41 [October 22 | Antalya-Kaya-Belek | Hard] Winner : Jesse Huta Galung [NED]
  121. Croatia F12 [October 22 | Dubrovnik | Clay] Winner : Dusan Lojda [CZE]
  122. Israel F11 [October 22 | Ashkelon | Hard] Winner : Wesley Koolhof [NED]
  123. Greece F4 [October 22 | Heraklion | Carpet] Winner : Robin Kern [GER]
  124. Morocco F7 [October 22 | Casablanca | Clay] Winner : Victor Crivoi [ROU]
  125. Great Britain F18 [October 22 | Cardiff | Hard] Winner : Bastian Knittel [GER]
  126. Algeria F3 [October 22 | Alger | Clay] Winner : Steven Diez [CAN]
  127. Kazakhstan F9 [October 22 | Astana | Hard] Winner : Denys Molchanov [UKR]
  128. France F22 [October 22 | Rodez | Hard] Winner : Fabrice Martin [FRA]
  129. USA F29 [October 22 | Birmingham | Clay] Winner : Kyle Edmund [GBR]
  130. USA F30 [October 29 | Pensacola | Clay] Winner : Florian Reynet [FRA]
  131. Israel F12 [October 29 | Netanya | Hard] Winner : Maximilian Neuchrist [AUT]
  132. India F14 [October 29 | Pune | Hard] Winner : Prakash Amritraj [IND]
  133. Venezuela F5 [October 29 | Maracaibo | Hard] Winner : David Souto [VEN]
  134. Thailand F4 [October 29 | Phuket | Hard] Winner : Miliaan Niesten [NED]
  135. Greece F5 [October 29 | Heraklion | Carpet] Winner : Viktor Galovic [ITA]
  136. Czech Rep. F7 [Oct. 29 | Rožnov pod Radhoštěm | Carpet] Winner : Roman Jebavy [CZE]
  137. Turkey F42 [October 29 | Antalya-Kaya-Belek | Hard] Winner : Marsel Ilhan [TUR]
  138. Chile F11 [October 29 | Santiago | Clay] Winner : Guillermo Rivera-Aranguiz [CHI]
  139. Mexico F12 [October 29 | Cancún | Hard] Winner : Matheson Klein [AUS]
  140. Australia F12 [October 29 | Bendigo | Hard] Winner : John Millman [AUS]
  141. Thailand F5 [November 05 | Phuket | Hard] Winner : Dane Propoggia [AUS]
  142. Greece F6 [November 05 | Heraklion | Carpet] Winner : Robin Kern [GER]
  143. Turkey F43 [November 05 | Antalya-Kaya-Belek | Hard] Winner : Aldin Setkic [BIH]
  144. Czech Republic F8 [November 05 | Opava | Carpet] Winner : Neil Pauffley [GBR]
  145. Mexico F13 [November 05 | Merida | Hard] Winner : Lucas Pouille [FRA]
  146. USA F31 [November 05 | Niceville | Clay] Winner : Chase Buchanan [USA]
  147. USA F33 [November 12 | Bradenton | Clay] Winner : Florian Reynet [FRA]
  148. Thailand F6 [November 12 | Phuket | Hard] Winner : Alexander Ward [GBR]
  149. Burundi F1 [November 12 | Bujumbura | Clay] Winner : Gerald Melzer [AUT]
  150. Turkey F44 [November 12 | Antalya-Kaya-Belek | Hard] Winner : Marsel Ilhan [TUR]
  151. Mexico F14 [November 12 | Merida | Hard] Winner : Lucas Pouille [FRA]
  152. Greece F7 [November 12 | Heraklion | Carpet] Winner : Mate Delic [CRO]
  153. Czech Rep. F9 [Nov. 12 | Jablonec nad Nisou | Carpet] Winner : Miloslav Mecir [SVK]
  154. Cambodia F1 [November 19 | Phnom Penh | Hard] Winner : Maximilian Neuchrist [AUT]
  155. Rwanda F1 [November 19 | Kigali | Clay] Winner : Christian Magg [AUT]
  156. Turkey F45 [November 19 | Antalya-Kaya-Belek | Hard] Winner : Aldin Setkic [BIH]
  157. Mexico F15 [November 19 | Mazatlán | Hard] Winner : Michael Quintero [COL]
  158. Morocco F9 [November 19 | Fes | Clay] Winner : Dominic Thiem [AUT]
  159. Chile F12 [November 19 | Curicó | Clay] Winner : Guillermo Rivera-Aranguiz [CHI]
  160. Indonesia F3 [November 26 | Jakarta | Hard] Winner : Christopher Rungkat [INA]
  161. Cambodia F2 [November 26 | Phnom Penh | Hard] Winner : Artem Sitak [NZL]
  162. Zimbabwe F1 [November 26 | Harare | Hard] Winner : Takanyi Garanganga [ZIM]
  163. Rwanda F2 [November 26 | Kigali | Clay] Winner : Gerald Melzer [AUT]
  164. Turkey F46 [November 26 | Antalya-Kaya-Belek | Hard] Winner : Michael Lammer [SUI]
  165. Morocco F10 [November 26 | Oujda | Clay] Winner : Dominic Thiem [AUT]
  166. Chile F13 [November 26 | Curicó | Clay] Winner : Juan Carlos Saez [CHI]
  167. India F15 [December 03 | Davanagere | Hard] Winner : Sanam Singh [IND]
  168. Cambodia F3 [December 03 | Phnom Penh | Hard] Winner : Robin Kern [GER]
  169. Hong Kong F1 [December 03 | Hong Kong | Hard] Winner : Victor Baluda [RUS]
  170. Indonesia F4 [December 03 | Jakarta | Hard] Winner : Mate Pavic [CRO]
  171. Chile F14 [December 03 | Temuco | Clay] Winner : Hans Podlipnik-Castillo [CHI]
  172. South Africa F1 [December 03 | Potchefstroom | Hard] Winner : Simon Cauvard [FRA]
  173. Turkey F47 [Dec. 03 | Antalya-Kaya-Belek | Hard] Winner : Nikoloz Basilashvili [GEO]
  174. Brazil F36 [December 03 | Porto Alegre | Clay] Winner : Tiago Lopes [BRA]
  175. Argentina F28 [December 03 | Río Cuarto | Clay] Winner : Guillermo Duran [ARG]
  176. India F16 [December 10 | Dharwad | Hard] Winner : Sanam Singh [IND]
  177. Chile F15 [December 10 | Osorno | Clay] Winner : Jorge Aguilar [CHI]
  178. Turkey F48 [Dec. 10 | Antalya-Kaya-Belek | Hard] Winner : Nikoloz Basilashvili [GEO]
  179. South Africa F2 [December 10 | Potchefstroom | Hard] Winner : Nikala Scholtz [RSA]
  180. Hong Kong F2 [December 10 | Hong Kong | Hard] Winner : Alex Bolt [AUS]
  181. India F17 [December 17 | Belgaum | Hard] Winner : Michael Shabaz [USA]
  182. Chile F16 [December 17 | Santiago | Clay] Winner : Jorge Aguilar [CHI]
  183. Turkey F49 [December 17 | Antalya-Kaya-Belek | Hard] Winner : Guillermo Olaso [ESP]
  184. Hong Kong F3 [December 17 | Hong Kong | Hard] Winner : Miliaan Niesten [NED]
  185. Turkey F50 [December 24 | Istanbul | Hard] Winner : Valery Rudnev [RUS]
  186. ☆ 2012 Futures' List of Winners ☆
  187. ☆ 2013 Season ☆ Turkey F1 [January 07 | Antalya | Hard] Winner : Ilija Bozoljac [SRB]
  188. ☆ 2013 Season ☆ Germany F1 [Jan. 07 | Schwieberdingen | Carpet] Winner : Andis Juska
  189. ☆ 2013 Season ☆ USA F1 [January 07 | Plantation | Clay] Winner : Victor Crivoi [ROU]
  190. Project MTF Open
  191. Israel F1 [January 14 | Eilat | Hard] Winner : Jiri Vesely [CZE]
  192. Great Britain F1 [January 14 | Glasgow | Hard] Winner : Marcus Willis [GBR]
  193. France F1 [January 14 | Bagnoles De l'Orne | Clay] Winner : Tim Puetz [GER]
  194. Germany F2 [January 14 | Stuttgart-Stammheim | Hard] Winner : Nils Langer [GER]
  195. Turkey F2 [January 14 | Antalya-Kaya-Belek | Hard] Winner : Ilija Bozoljac [SRB]
  196. USA F2 [January 14 | Sunrise | Clay] Winner : Robby Ginepri [USA]
  197. France F2 [January 21 | Bressuire | Hard] Winner : Pierre-Hugues Herbert [FRA]
  198. Mexico F1 [January 21 | Ixtapa | Hard] Winner : Miguel Gallardo-Valles [MEX]
  199. Israel F2 [January 21 | Eilat | Hard] Winner : Jiri Vesely [CZE]
  200. Turkey F3 [January 21 | Antalya-Kaya-Belek | Hard] Winner : Pablo Carreno-Busta [ESP]
  201. Great Britain F2 [January 21 | Preston | Hard] Winner : Edward Corrie [GBR]
  202. Germany F3 [January 21 | Kaarst | Carpet] Winner : Miloslav Mecir [SVK]
  203. USA F3 [January 21 | Weston | Clay] Winner : Bjorn Fratangelo [USA]
  204. Mexico F2 [January 28 | Tijuana | Hard] : Winner : Nicolas Barrientos [COL]
  205. Germany F4 [January 28 | Nussloch | Carpet] : Winner : Stefan Seifert [GER]
  206. France F3 [January 28 | Feucherolles | Hard] Winner: David Guez [FRA]
  207. Turkey F4 [January 28 | Antalya-Belconti | Hard] : Winner : Liang-Chi Huang [TPE]
  208. Great Britain F3 [January 28 | Sheffield | Hard] : Winner : Christian Harrison [USA]
  209. Israel F3 [January 28 | Eilat | Hard] : Winner : Yannick Vandenbulcke [BEL]
  210. USA F4 [January 28 | Palm Coast | Clay] : Winner : Arthur De Greef [BEL]
  211. Futures Forum Conduct
  212. Spain F1 [February 04 | Mallorca | Clay] Winner : Pablo Carreño-Busta
  213. Turkey F5 [February 04 | Antalya-Belconti | Hard] Winner : Steven Moneke
  214. Mexico F3 [February 04 | Mexico City | Hard] Winner : Yoshihito Nishioka
  215. Great Britain F4 [February 04 | Wirral | Hard] Winner : Edward Corrie
  216. Croatia F1 [February 11/Zagreb/Hard] Winner: Damir Dzumhur
  217. Spain F2 [February 11/Mallorca/Clay] Winner: Pablo Carreño-Busta
  218. Australia F1 [February 11/Melbourne/Hard] Winner: Stephane Robert
  219. Turkey F6 [February 11/Antalya/Hard] Winner: Jordi Samper-Montaña
  220. Mexico F4 [February 11/Tehuacan/Hard] Winner: Miguel Angel Reyes-Varela
  221. Australia F2 [February 18/Mildura/Grass] Winner: Samuel Groth
  222. Russia F1 [18 Febryary/Moscow/Hard] Winner: Konstantin Kravchuk
  223. Kazakhstan F1 [18 February/Aktobe/Hard] Winner: Ze Zhang
  224. Spain F3 [February 18/Murcia/Clay] Winner: Pablo Carreño-Busta
  225. Ukraine F1 [18 February/Cherkassy/Hard] Winner: Grzegorz Panfil
  226. Portugal F1 [18 February/ Vale do Lobo/Hard] Winner: Niels Desein
  227. Turkey F7 [February 18/Antalya-Belconti/Hard] Winner: Yannik Reuter
  228. Croatia F2 [February 18/Zagreb/Hard] Winner: Jules Marie
  229. USA F5 [18 February/Brownsville/Hard] Winner: Rik De Voest
  230. USA F6 [25 February/Harlingen/Hard] Winner: Jiri Vesely
  231. Great Britain F5 [25 February/Cardiff/Hard] Winner: Frederik Nielsen
  232. Portugal F2 [25 February/ Loule/Hard] Winner: Pedro Sousa
  233. Ukraine F2 [25 February/Cherkassy/Hard] Winner: Artem Smirnov
  234. Spain F4 [February 25/Cartagena/Clay] Winner: Pablo Carreño-Busta
  235. India F1 [25 February/Chennai/Clay] Winner: Victor Crivoi
  236. Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard] Winner: Radu Albot
  237. Kazakhstan F2 [25 February/Aktobe/Hard] Winner: Marek Semjan
  238. Colombia F1 [25 February/Pereira/Clay] Winner: Carlos Salamanca
  239. Israel F4 [25 February/ Netanya/ Hard] Winner: Dennis Novak
  240. Russia F2 [25 February/Yoshkar Ola/Hard] Winner: Boy Westerhof
  241. Portugal F3 [4 March/Faro/Hard] Winner: Rui Machado
  242. Colombia F2 [4 March/Bogota/Clay] Winner: Carlos Salamanca
  243. Spain F5 [4 March/Reus/Clay] Winner: Jordi Samper-Montaña
  244. Israel F5 [4 March/Netanya/Hard] Winner: Alexis Musialek
  245. Switzerland F1 [4 March/Frauenfeld/Carpet] Winner: Edoardo Eremin
  246. Canada F1 [4 March/Gatineau/Hard] Winner: Tim Puetz
  247. Croatia F3 [4 March/Umag/Clay] Winner: Marco Cecchinato
  248. India F2 [4 March/Madurai/Clay] Winner: Victor Crivoi
  249. Great Britain F6 [4 March/Shrewsbury/Hard] Winner: Daniel Evans
  250. Ukraine F3 [4 March/Cherkassy/Hard] Winner: Artem Smirnov