Futures [Archive] - Page 15 - MensTennisForums.com

Futures

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20

  1. China F3 [13th Feb] Mengzi Hard (Winner: Vincent Millot)
  2. Mexico F1.(January 23th)-Monterrey
  3. Guatemala F1 [6th Febuary] Guatemala City Hard (Winner: Michael Shabaz)
  4. Croatia F1 [13th Febuary] Zagreb Hard (Main Draw)
  5. Brazi F7 [13th Febuary] Lages Clay (Main Draw)
  6. Spain F2 [13th Febuary] Mallorca Clay (Main Draw)
  7. Croatia F2 (20th Feb) Zagreb- Hard
  8. Spain F3 [20th Febuary] Murcis Clay
  9. France Future 7 Angers Open Espace Anjou
  10. Greece F1 [April 02 | Heraklion | Carpet] Winner : Yannick Jankovits [FRA]
  11. Saudi Arabia F1 [April 02 | Riyadh | Hard] Winner : Jules Marie [FRA]
  12. Vietnam F1 [April 02 | Ho Chi Minh City | Hard] Winner : Jose Statham [NZL]
  13. Turkey F13 [April 02 | Antalya-Belconti | Hard] Winner : Oleksandr Nedovyesov [UKR]
  14. Italy F3 [April 02 | Rome | Clay] Winner : Daniele Giorgini [ITA]
  15. France F7 [April 09 | Angers | Clay] Winner : Laurent Rochette [FRA]
  16. Vietnam F2 [April 09 | Ho Chi Minh City | Hard] Winner : Shuichi Sekiguchi [JPN]
  17. Greece F2 [April 09 | Heraklion | Carpet] Winner : Alexandros Jakupovic [GRE]
  18. Qatar F1 [April 09 | Doha | Hard] Winner : Abdullah Maqdas [KUW]
  19. Turkey F14 [April 09 | Antalya-Belconti | Hard] Winner : Jan Minar [CZE]
  20. USA F9 [April 09 | Oklahoma City | Hard] Winner : Gregory Ouellette [USA]
  21. Italy F4 [April 09 | Vercelli | Clay] Winner : Antal Van Der Duim [NED]
  22. Chinese Taipei F1 [April 09 | Kaohsiung | Hard] Winner : Danai Udomchoke [THA]
  23. Vietnam F3 [April 16 | Ho Chi Minh City | Hard] Winner : Ti Chen [TPE]
  24. Chinese Taipei F2 [April 16 | Kaohsiung | Hard] Winner : James Ward [GBR]
  25. India F4 [April 16 | Trichy | Clay] Winner : Marin Bradaric [CRO]
  26. Uzbekistan F1 [April 16 | Namangan | Hard] Winner : Ivan Sergeyev [UKR]
  27. Turkey F15 [April 16 | Antalya-Belconti | Hard] Winner : Radu Albot [MDA]
  28. France F8 [April 16 | Ajaccio | Clay] Winner : Marc Gicquel [FRA]
  29. Greece F3 [April 16 | Heraklion | Carpet] Winner : Josh Goodall [GBR]
  30. Italy F5 [April 16 | Padova | Clay] Winner : Bastian Knittel [GER]
  31. USA F10 [April 16 | Little Rock | Hard] Winner : Tennys Sandgren [USA]
  32. Mexico F3 [April 16 | Cordoba | Hard] Winner : Jamie Baker [GBR]
  33. Spain F8 [April 16 | Les Franqueses Del V. | Hard] Winner : Jerome Inzerillo [FRA]
  34. Spain F9 [April 23 | Vic | Clay] Winner : Alexander Lobkov [RUS]
  35. Uzbekistan F2 [April 23 | Andijan | Hard] Winner : Vishnu Vardhan [IND]
  36. India F5 [April 23 | Madurai | Clay] Winner : Jeevan Nedunchezhiyan [IND]
  37. Mexico F4 [April 23 | Mexico City | Hard] Winner : Cesar Ramirez [MEX]
  38. Turkey F16 [April 23 | Antalya-Belconti | Hard] Winner : Radu Albot [MDA]
  39. Italy F6 [April 23 | Vicenza | Clay] Winner : Bastian Knittel [GER]
  40. Great Britain F6 [April 23 | Bournemouth | Clay] Winner : Oliver Golding [GBR]
  41. France F9 [April 23 | Grasse | Clay] Winner : David Guez [FRA]
  42. USA F11 [April 30 | Vero Beach | Clay] Winner : John-Patrick Smith [AUS]
  43. Mexico F5 [April 30 | Celaya | Hard] Winner : Christopher Diaz-Figueroa [GUA]
  44. Israel F7 [April 30 | Ashkelon | Hard] Winner : Amir Weintraub [ISR]
  45. Spain F10 [April 30 | Balaguer | Clay] Winner : David Souto [VEN]
  46. Bosnia & Herzegovina F1 [April 30 | Doboj | Clay] Winner : Damir Dzumhur [BIH]
  47. Great Britain F7 [April 30 | Edinburgh | Clay] Winner : Jerome Inzerillo [FRA]
  48. Turkey F17 [April 30 | Antalya-Belconti | Hard] Winner : Arnau Brugues-Davi [ESP]
  49. Sweden F1 [April 30 | Karlskrona | Clay] Winner : Patrik Rosenholm [SWE]
  50. Italy F7 [April 30 | Sanremo | Clay] Winner : Andis Juska [LAT]
  51. India F6 [April 30 | Chennai | Clay] Winner : N.Sriram Balaji [IND]
  52. Spain F11 [May 07 | Lleida | Clay] Winner : Sergio Gutierrez-Ferrol [ESP]
  53. USA F12 [May 07 | Orange Park | Clay] Winner : Gerald Melzer [AUT]
  54. Thailand F1 [May 07 | Bangkok | Hard] Winner : Luke Saville [AUS]
  55. Czech Republic F1 [May 07 | Teplice | Clay] Winner : Dominic Thiem [AUT]
  56. Bosnia & Herzegovina F2 [May 07 | Sarajevo | Clay] Winner : Aldin Setkic [BIH]
  57. Bulgaria F1 [May 07 | Varna | Clay] Winner : Ivan Sergeyev [UKR]
  58. Israel F8 [May 07 | Ramat Hasharon | Hard] Winner : Zhe Li [CHN]
  59. Mexico F6 [May 07 | Guadalajara | Hard] Winner : Antoine Benneteau [FRA]
  60. Turkey F18 [May 07 | Antalya-Belconti | Hard] Winner : Robin Kern [GER]
  61. Great Britain F8 [May 07 | Newcastle | Clay] Winner : Oliver Golding [GBR]
  62. Italy F8 [May 07 | Bergamo | Clay] Winner : Luca Vanni [ITA]
  63. Sweden F2 [May 07 | Bastad | Clay] Winner : Hans Podlipnik-Castillo [CHI]
  64. Venezuela F1 [May 07 | Maracay | Hard] Winner : Julio-Cesar Campozano [ECU]
  65. USA F13 [May 14 | Tampa | Clay] Winner : Tennys Sandgren [USA]
  66. Korea F1 [May 14 | Daegu | Hard] Winner : Samuel Groth [AUS]
  67. Thailand F2 [May 14 | Bangkok | Hard] Winner : Jose Statham [NZL]
  68. Spain F12 [May 14 | Valldoreix | Clay] Winner : Jordi Samper-Montana [ESP]
  69. Israel F9 [May 14 | Ramat Hasharon | Hard] Winner : Michael Lammer [SUI]
  70. Venezuela F2 [May 14 | Caracas | Hard] Winner : Julio-Cesar Campozano [ECU]
  71. Romania F1 [May 14 | Cluj | Clay] Winner : Marcin Gawron [POL]
  72. Turkey F19 [May 14 | Mersin | Clay] Winner : Michael Linzer [AUT]
  73. Italy F9 [May 14 | Pozzuoli | Clay] Winner : Andrea Arnaboldi [ITA]
  74. Mexico F7 [May 14 | Morelia | Hard] Winner : Adam El Mihdawy [USA]
  75. Czech Republic F2 [May 14 | Most | Clay] Winner : Marek Michalicka [CZE]
  76. Bosnia & Herzegovina F3 [May 14 | Brcko | Clay] Winner : Damir Dzumhur [BIH]
  77. Sweden F3 [May 14 | Bastad | Clay] Winner : Timo Nieminen [FIN]
  78. Bulgaria F2 [May 14 | Plovdiv | Clay] Winner : Ivan Sergeyev [UKR]
  79. Thailand F3 [May 21 | Bangkok | Hard] Winner : Christopher Rungkat [INA]
  80. Korea F2 [May 21 | Changwon | Hard] Winner : Michal Przysiezny [POL]
  81. Turkey F20 [May 21 | Mersin | Clay] Winner : Peter Heller [GER]
  82. Venezuela F3 [May 21 | Valencia | Hard] Winner : Julio-Cesar Campozano [ECU]
  83. Bosnia & Herzegovina F4 [May 21 | Prijedor | Clay] Winner : Nikola Mektic [CRO]
  84. Czech Republic F3 [May 21 | Jablonec Nad Nisou | Clay] Winner : Andrej Martin [SVK]
  85. Spain F13 [May 21 | Getxo | Clay] Winner : Andrea Arnaboldi [ITA]
  86. Bulgaria F3 [May 21 | Sofia | Clay] Winner : Sandro Ehrat [SUI]
  87. Mexico F8 [May 21 | Puebla | Hard] Winner : Marcelo Arevalo [ESA]
  88. Poland F1 [May 21 | Sobota | Clay] Winner : Steven Diez [CAN]
  89. Chile F5 [May 21 | Santiago | Clay] Winner : Sebastian Decoud [ARG]
  90. Romania F2 [May 21 | Bucharest | Clay] Winner : Kevin Krawietz [GER]
  91. Peru F1 [May 21 | Chosica | Clay] Winner : Renzo Olivo [ARG]
  92. Morocco F1 [May 21 | Kenitra | Clay] Winner : Hans Podlipnik-Castillo [CHI]
  93. Poland F2 [May 28 | Koszalin | Clay] Winner : Patrik Rosenholm [SWE]
  94. India F7 [May 28 | Mandya | Hard] Winner : Saketh Myneni [IND]
  95. Korea F3 [May 28 | Gimcheon | Hard] Winner : Di Wu [CHN]
  96. Peru F2 [May 28 | Lima | Clay] Winner : Diego Sebastian Schwartzman [ARG]
  97. Italy F11 [May 28 | Cesena | Clay] Winner : Nikola Ciric [SRB]
  98. Romania F3 [May 28 | Bacau | Clay] Winner : Radu Albot [MDA]
  99. Slovenia F1 [May 28 | Bled | Clay] Winner : Nikola Mektic [CRO]
  100. Turkey F21 [May 28 | Mersin | Clay] Winner : Florian Reynet [FRA]
  101. Morocco F2 [May 28 | Rabat | Clay] Winner : Lamine Ouahab [ALG]
  102. Chile F6 [May 28 | Vińa del Mar | Clay] Winner : Cristobal Saavedra-Corvalan [CHI]
  103. Bosnia & Herzegovina F5 [May 28 | Kiseljak | Clay] Winner : Damir Dzumhur [BIH]
  104. Spain F14 [May 28 | Madrid | Clay] Winner : Rhyne Williams [USA]
  105. India F8 [June 04 | Mysore | Hard] Winner : Vishnu Vardhan [IND]
  106. Chile F7 [June 04 | Concón | Clay] Winner : Jorge Aguilar [CHI]
  107. Turkey F22 [June 04 | Konya | Hard] Winner : Oleksandr Nedovyesov [UKR]
  108. Spain F15 [June 04 | Santa Margarida de Montbui | Hard] Winner : Taro Daniel [JPN]
  109. Poland F3 [June 04 | Bytom | Clay] Winner : Adrian Sikora [SVK]
  110. Slovenia F2 [June 04 | Maribor | Clay] Winner : Petru-Alexandru Luncanu [ROU]
  111. Peru F3 [June 04 | Lima | Clay] Winner : Marcelo Demoliner [BRA]
  112. Italy F12 [June 04 | Parma | Clay] Winner : Guillermo Hormazabal [CHI]
  113. Morocco F3 [June 04 | Casablanca | Clay] Winner : Lamine Ouahab [ALG]
  114. USA F14 [June 04 | Sacramento | Hard] Winner : Devin Britton [USA]
  115. Japan F5 [June 11 | Karuizawa | Clay] Winner : Ji Sung Nam [KOR]
  116. India F9 [June 11 | Bangalore | Hard] Winner : Vishnu Vardhan [IND]
  117. Germany F5 [June 11 | Munich-Unterfohring | Clay] Winner : Jose Statham [NZL]
  118. Serbia F1 [June 11 | Belgrade | Clay] Winner : Duje Kekez [CRO]
  119. Turkey F23 [June 11 | Tekirdag | Hard] Winner : Brydan Klein [AUS]
  120. Peru F4 [June 11 | Arequipa | Clay] Winner : Marcelo Arevalo [ESA]
  121. Italy F13 [June 11 | Padova | Clay] Winner : Luca Vanni [ITA]
  122. USA F15 [June 11 | Chico | Hard] Winner : Phillip Simmonds [USA]
  123. Spain F16 [June 11 | Martos | Hard] Winner : Jose Checa-Calvo [ESP]
  124. Netherlands F1 [June 11 | Zuidwolde | Clay] Winner : Thiemo De Bakker [NED]
  125. Slovenia F3 [June 11 | Litija | Clay] Winner : Riccardo Bellotti [ITA]
  126. USA F16 [June 18 | Indian Harbour Beach | Clay] Winner : Chase Buchanan [USA]
  127. Japan F6 [June 18 | Tokyo-Akishima | Grass] Winner : Hiroki Kondo [JPN]
  128. Russia F8 [June 18 | Kazan | Clay] Winner : Nikoloz Basilashvili [RUS]
  129. Serbia F2 [June 18 | Belgrade | Clay] Winner : Attila Balazs [HUN]
  130. Spain F17 [June 18 | Melilla | Hard] Winner : James McGee [IRL]
  131. Peru F5 [June 18 | Trujillo | Clay] Winner : Jorge Aguilar [CHI]
  132. Italy F14 [June 18 | Busto Arsizio | Clay] Winner : Petru-Alexandru Luncanu [ROU]
  133. Netherlands F2 [June 18 | Alkmaar | Clay] Winner : Thiemo De Bakker [NED]
  134. Germany F6 [June 18 | Köln | Clay] Winner : Jan-Lennard Struff [GER]
  135. Turkey F24 [June 18 | Izmir | Clay] Winner : Michael Linzer [AUT]
  136. France F10 [June 18 | Blois | Clay] Winner : Laurent Rochette [FRA]
  137. USA F17 [June 25 | Innisbrook | Clay] Winner : Blaz Rola [SLO]
  138. Japan F7 [June 25 | Sapporo | Clay] Winner : Hyun-Woo Nam [KOR]
  139. Indonesia F1 [June 25 | Jakarta | Hard] Winner : Christopher Rungkat [INA]
  140. Russia F9 [June 25 | Kazan | Clay] Winner : Andrey Kumantsov [RUS]
  141. Romania F4 [June 25 | Sibiu | Clay] Winner : Marc Giner [ESP]
  142. Germany F7 [June 25 | Roemerberg | Clay] Winner : Evgeny Korolev [KAZ]
  143. Serbia F3 [June 25 | Belgrade | Clay] Winner : Danilo Petrovic [SRB]
  144. Peru F6 [June 25 | Lima | Clay] Winner : Duilio Beretta [PER]
  145. Spain F18 [June 25 | Palma Del Rio | Hard] Winner : Arnau Brugues-Davi [ESP]
  146. Turkey F25 [June 25 | Izmir | Clay] Winner : Lorenzo Giustino [ITA]
  147. Italy F15 [June 25 | Viterbo | Clay] Winner : Jozef Kovalik [SVK]
  148. France F11 [June 25 | Toulon | Clay] Winner : David Guez [FRA]
  149. Netherlands F3 [June 25 | Breda | Clay] Winner : Ze Zhang [CHN]
  150. Belgium F1 [June 25 | De Haan | Clay] Winner : Niels Desein [BEL]
  151. USA F18 [July 02 | Pittsburgh | Clay] Winner : Alex Bogdanovic [GBR]
  152. Great Britain F9 [July 02 | Manchester | Grass] Winner : Albano Olivetti [FRA]
  153. Serbia F4 [July 02 | Belgrade | Clay] Winner : Ivan Bjelica [SRB]
  154. Romania F5 [July 02 | Bucharest | Clay] Winner : Jordi Samper-Montana [ESP]
  155. Turkey F26 [July 02 | Izmir | Clay] Winner : Sergio Gutierrez-Ferrol [ESP]
  156. Indonesia F2 [July 02 | Jakarta | Hard] Winner : Yuichi Sugita [JPN]
  157. Armenia F1 [July 02 | Yerevan | Clay] Winner : Arthur De Greef [BEL]
  158. Spain F19 [July 02 | Bakio | Hard] Winner : Brydan Klein [AUS]
  159. Italy F16 [July 02 | Bolzano | Clay] Winner : Nicolas Pastor [ARG]
  160. Germany F8 [July 02 | Kassel | Clay] Winner : Uladzimir Ignatik [BLR]
  161. Netherlands F4 [July 02 | Middelburg | Clay] Winner : Matwe Middelkoop [NED]
  162. France F12 [July 02 | Montauban | Clay] Winner : Pierre-Hugues Herbert [FRA]
  163. Canada F3 [July 02 | Kelowna | Hard] Winner : Nikita Kryvonos [USA]
  164. Belgium F2 [July 02 | Havré | Clay] Winner : Yannik Reuter [BEL]
  165. Czech Republic F4 [July 09 | Prostejov | Clay] Winner : Jiri Vesely [CZE]
  166. Romania F6 [July 09 | Pitesti | Clay] Winner : Petru-Alexandru Luncanu [ROU]
  167. Kazakhstan F6 [July 09 | Almaty | Hard] Winner : Illya Marchenko [UKR]
  168. Germany F9 [July 09 | Trier | Clay] Winner : Sebastian Fanselow [GER]
  169. Austria F1 [July 09 | Telfs | Clay] Winner : Marc Rath [AUT]
  170. Great Britain F10 [July 09 | Ilkley | Grass] Winner : Josh Goodall [GBR]
  171. Serbia F5 [July 09 | Belgrade | Clay] Winner : Marko Djokovic [SRB]
  172. Canada F4 [July 09 | Saskatoon | Hard] Winner : Daniel King-Turner [NZL]
  173. Belgium F3 [July 09 | Knokke | Clay] Winner : Germain Gigounon [BEL]
  174. Italy F17 [July 09 | Sassuolo | Clay] Winner : Jose Checa-Calvo [ESP]
  175. France F13 [July 09 | Bourg-en-Bresse | Clay] Winner : Nicolas Renavand [FRA]
  176. Armenia F2 [July 09 | Yerevan | Clay] Winner : Oleksandr Nedovyesov [UKR]
  177. USA F19 [July 09 | Rochester | Clay] Winner : Alex Bogdanovic [GBR]
  178. Turkey F27 [July 09 | Izmir | Clay] Winner : Miljan Zekic [SRB]
  179. USA F20 [July 16 | Joplin | Hard] Winner : Sebastien Boltz [FRA]
  180. India F10 [July 16 | Coimbatore | Hard] Winner : Suk-Young Jeong [KOR]
  181. Spain F20 [July 16 | Gandia | Clay] Winner : Taro Daniel [JPN]
  182. Czech Republic F5 [July 16 | Prague | Clay] Winner : Jiri Vesely [CZE]
  183. Kazakhstan F7 [July 16 | Astana | Hard] Winner : Dzmitry Zhyrmont [BLR]
  184. Italy F18 [July 16 | Modena | Clay] Winner : Viktor Galovic [ITA]
  185. Germany F10 [July 16 | Hannover | Clay] Winner : George Von Massow [GER]
  186. Austria F2 [July 16 | Kramsach | Clay] Winner : Nicolas Reissig [AUT]
  187. Great Britain F11 [July 16 | Felixstowe | Grass] Winner : Alexander Slabinsky [GBR]
  188. Turkey F28 [July 16 | Izmir | Clay] Winner : Julien Demois [FRA]
  189. France F14 [July 16 | Saint-Gervais | Clay] Winner : Nicolas Renavand [FRA]
  190. Belgium F4 [July 16 | Westende | Hard] Winner : Elie Rousset [FRA]
  191. Estonia F1 [July 16 | Tallinn | Clay] Winner : Marin Bradaric [CRO]
  192. Life on the ITF: Where tennis pros get their start.
  193. USA F21 [July 23 | Godfrey | Hard] Winner : Jason Jung [USA]
  194. India F11 [July 23 | Chennai | Hard] Winner : Saketh Myneni [IND]
  195. Italy F19 [July 23 | Fano | Clay] Winner : Jose Checa-Calvo [ESP]
  196. Serbia F6 [July 23 | Kikinda | Clay] Winner : Aldin Setkic [BIH]
  197. Germany F11 [July 23 | Dortmund | Clay] Winner : Jan-Lennard Struff [GER]
  198. Belgium F5 [July 23 | Duinbergen | Clay] Winner : Olivier Patience [FRA]
  199. Czech Republic F6 [July 23 | Liberec | Clay] Winner : Adam Pavlasek [CZE]
  200. Turkey F29 [July 23 | Izmir | Clay] Winner : Alexander Lazov [BUL]
  201. Austria F3 [July 23 | Bad Waltersdorf | Clay] Winner : Blaz Rola [SLO]
  202. Spain F21 [July 23 | Denia | Clay] Winner : Ricardo Rodriguez [VEN]
  203. Estonia F2 [July 23 | Kuressaare | Clay] Winner : Laurent Recouderc [FRA]
  204. Ireland F1 [July 23 | Dublin | Carpet] Winner : Josh Goodall [GBR]
  205. USA F22 [July 30 | Decatur | Hard] Winner : Ryan Rowe [USA]
  206. Russia F10 [July 30 | Moscow | Clay] Winner : Boy Westerhof [NED]
  207. India F12 [July 30 | Chennai | Hard] Winner : Saketh Myneni [IND]
  208. Serbia F7 [July 30 | Sombor | Clay] Winner : Aldin Setkic [BIH]
  209. Germany F12 [July 30 | Wetzlar | Clay] Winner : Steven Moneke [GER]
  210. Turkey F30 [July 30 | Izmir | Clay] Winner : Marin Bradaric [CRO]
  211. Austria F4 [July 30 | Fieberbrunn | Clay] Winner : Nicolas Reissig [AUT]
  212. Great Britain F12 [July 30 | Wrexham | Hard] Winner : Josh Goodall [GBR]
  213. Italy F20 [July 30 | La Spezia | Clay] Winner : Michael Linzer [AUT]
  214. Slovakia F1 [July 30 | Piestany | Clay] Winner : Andrej Martin [SVK]
  215. Spain F22 [July 30 | Xativa | Clay] Winner : Ivan Navarro [ESP]
  216. Lithuania F1 [July 30 | Vilnius | Clay] Winner : Hans Podlipnik-Castillo [CHI]
  217. Belgium F6 [July 30 | Oostende | Clay] Winner : Yannik Reuter [BEL]
  218. USA F23 [August 06 | Edwardsville | Hard] Winner : Ante Pavic [CRO]
  219. Russia F11 [August 06 | Moscow | Clay] Winner : Boy Westerhof [NED]
  220. Serbia F8 [August 06 | Novi Sad | Clay] Winner : Ivan Bjelica [SRB]
  221. Austria F5 [August 06 | Wels | Clay] Winner : Jiri Vesely [CZE]
  222. Belgium F7 [August 06 | Eupen | Clay] Winner : Jonathan Eysseric [FRA]
  223. Latvia F1 [August 06 | Jurmala | Clay] Winner : Arthur De Greef [BEL]
  224. Slovakia F2 [August 06 | Tatranská Lomnica | Clay] Winner : Jan Stancik [SVK]
  225. Germany F13 [August 06 | Friedberg | Clay] Winner : Steven Moneke [GER]
  226. Great Britain F13 [August 06 | Cumberland | Hard] Winner : Daniel Evans [GBR]
  227. Turkey F31 [August 06 | Izmir | Clay] Winner : Alberto Brizzi [ITA]
  228. Finland F1 [August 06 | Vierumaki | Clay] Winner : Vladimir Ivanov [EST]
  229. Spain F24 [August 13 | Vigo | Clay] Winner : Jose Checa-Calvo [ESP]
  230. Romania F7 [August 13 | Iași | Clay] Winner : Boris Pashanski [SRB]
  231. Poland F4 [August 13 | Bydgoszcz | Clay] Winner : Dusan Lojda [CZE]
  232. Ecuador F1 [August 13 | Guayaquil | Hard] Winner : Emilio Gomez [ECU]
  233. Finland F2 [August 13 | Kotka | Clay] Winner : Juan Lizariturry [ESP]
  234. Italy F22 [August 13 | Appiano | Clay] Winner : Simone Vagnozzi [ITA]
  235. Croatia F7 [August 13 | Čakovec | Clay] Winner : Peter Heller [GER]
  236. Colombia F1 [August 13 | Bogota | Clay] Winner : Victor Estrella [DOM]
  237. Turkey F32 [August 13 | Izmir | Clay] Winner : Alberto Brizzi [ITA]
  238. Canada F5 [August 13 | Mississauga | Hard] Winner : Danai Udomchoke [THA]
  239. Russia F12 [August 13 | Moscow | Clay] Winner : Nikoloz Basilashvili [RUS]
  240. Austria F6 [August 13 | Innsbruck | Clay] Winner : Patrick Ofner [AUT]
  241. Germany F14 [August 13 | Karlsruhe | Clay] Winner : Bastian Knittel [GER]
  242. Slovakia F3 [August 13 | Tatranská Lomnica | Clay] Winner : Jaroslav Pospisil [CZE]
  243. Serbia F9 [August 13 | Novi Sad | Clay] Winner : Carlos Gomez-Herrera [ESP]
  244. Belgium F8 [August 13 | Koksijde | Clay] Winner : Niels Desein [BEL]
  245. Colombia F2 [August 20 | Medellín | Clay] Winner : Cesar Ramirez [MEX]
  246. Croatia F8 [August 20 | Vinkovci | Clay] Winner : Blaz Rola [SLO]
  247. Poland F5 [August 20 | Poznań | Clay] Winner : Dušan Lojda [CZE]
  248. Turkey F33 [August 20 | Istanbul | Hard] Winner : Yannick Jankovits [FRA]
  249. Finland F3 [August 20 | Nastola | Clay] Winner : Vladimir Ivanov [EST]
  250. Netherlands F5 [August 20 | Enschede | Clay] Winner : Alexander Slabinsky [GBR]