Futures [Archive] - Page 13 - MensTennisForums.com

Futures

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21

  1. Spain F19 [May 31 | Lanzarote | Hard] Winner: João Sousa
  2. Argentina F7 [May 31 | Neuquen | Clay] Winner: Andres Molteni
  3. China F5 [May 31 | Wuhan | Hard] Winner: Harri Heliovaara
  4. Indonesia F1 [May 31 | Bandung | Hard] Winner: Young-Jun Kim
  5. Slovenia F2 [May 31 | Rogaska Slatina | Clay] Winner: Nikola Mektic
  6. Romania F4 [June 07 | Brasov | Clay] Winner : Victor-Mugurel Anagnastopol
  7. Netherlands F1 [June 07 | Apeldoorn | Clay] Winner : Matwe Middelkoop
  8. Tunisia F2 [June 07 | Sfax | Hard] Winner : Malek Jaziri
  9. Slovenia F3 [June 07 | Maribor | Clay] Winner : Blaz Rola
  10. Indonesia F2 [June 07 | Tarakan | Hard] Winner : Christopher Rungkat
  11. USA F13 [June 07 | Loomis | Hard] Winner : Michael Venus
  12. Spain F20 [June 07 | Puerto de la Cruz | Carpet] Winner: Ludovic Walter
  13. Venezuela F1 [June 07 | Maracaibo | Hard] Winner: Robert Farah
  14. Italy F12 [June 07 | Mestre | Clay] Winner: Matteo Viola
  15. Japan F5 [June 07 | Karuizawa | Clay] Winner: Mark Verryth
  16. Argentina F8 [June 07 | Cordoba | Clay] Winner: Marco Trungelliti
  17. China F6 [June 07 | Jiaxing | Hard] Winner: Di Wu
  18. Poland F4 [June 07 | Gliwice | Clay] Winner: Dusan Lojda
  19. France F8 [June 14 | Blois | Clay] Winner : Jonathan Eysseric
  20. Netherlands F2 [June 14 | Alkmaar | Clay] Winner : Timo Nieminen
  21. Tunisia F3 [June 14 | Kelibia | Hard] Winner : Laurent Rochette
  22. Morocco F3 [June 14 | Rabat | Clay] Winner : Augustin Gensse
  23. Indonesia F3 [June 14 | Tegal | Hard] Winner : Young-Jun Kim
  24. Serbia F1 [June 14 | Belgrade | Clay] Winner: Oleksandr Nedovyesov
  25. USA F14 [June 14 | Davis | Hard] Winner : Fritz Wolmarans
  26. Germany F5 [June 14 | Köln | Clay] Winner: Jan-Lennard Struff
  27. Japan F6 [June 14 | Kusatsu | Carpet] Winner: Tasuku Iwami
  28. Argentina F9 [June 14 | Posadas | Clay] Winner: Guillermo Rivera-Aranguiz
  29. Venezuela F2 [June 14 | Coro | Hard] Winner: Juan-Sebastian Cabal
  30. Spain F21 [June 14 | La Palma | Hard] Winner: Agustin Boje Ordonez
  31. Italy F13 [June 14 | Padova | Clay] Winner: Nikola Ciric
  32. France F9 [June 21 | Toulon | Clay] Winner : Augustin Gensse
  33. Netherlands F3 [June 21 | Rotterdam | Clay] Winner : Thomas Schoorel
  34. Norway F1 [June 21 | Gausdal | Hard] Winner : Igor Sijsling
  35. Malaysia F1 [June 21 | Kuala Lampur | Hard] Winner : Tsung-Hua Yang
  36. Morocco F4 [June 21 | Kenitra | Clay] Winner : Florian Reynet
  37. USA F15 [June 21 | Chico | Hard] Winner : Daniel Yoo
  38. Germany F6 [June 21 | Wolfsburg | Clay] Winner: James Lemke
  39. Venezuela F3 [June 21 | Barquisimeto | Hard] Winner: Robert Farah
  40. Spain F22 [June 21 | Melilla | Hard] Winner: Miguel-Angel Lopez-Jaen
  41. Italy F14 [June 21 | Aosta | Clay] Winner: Matteo Marrai
  42. Argentina F10 [June 21 | Posadas | Clay] Winner: Andres Molteni
  43. Serbia F2 [June 21 | Belgrade | Clay] Winner: Nikola Ciric
  44. Japan F7 [June 21 | Tokyo | Carpet] Winner: Hiroki Kondo
  45. France F10 [June 28 | Montauban | Clay] Winner : Laurent Rochette
  46. Norway F2 [June 28 | Gausdal | Hard] Winner : Alexander Sadecky
  47. Netherlands F4 [June 28 | Breda | Clay] Winner : Thomas Schoorel
  48. Malaysia F2 [June 28 | Kuala Lampur | Hard] Winner : Rohan Gajjar
  49. Romania F5 [June 28 | Medias | Clay] Winner : Victor-Mugurel Anagnastopol
  50. Morocco F5 [June 28 | Khemisset | Clay] Winner : Augustin Gensse
  51. Great Britain F8 [June 28 | Manchester | Grass] Winner : James Ward
  52. Italy F15 [June 28 | Bologna | Clay] Winner: Andrea Stoppini
  53. Spain F23 [June 28 | Palma del Rio | Hard] Winner: Ruben Bemelmans
  54. Brazil F13 [June 28 | Araçatuba | Clay] Winner: Eládio Ribeiro Neto
  55. Argentina F11 [June 28 | Oberá | Clay] Winner: Pablo Galdón
  56. Serbia F3 [June 28 | Belgrade | Clay] Winner: Aldin Setkic
  57. Japan F8 [June 28 | Sapporo | Clay] Winner: Hiroki Moriya
  58. Germany F7 [June 28 | Kassel | Clay] Winner: Farrukh Dustov
  59. USA F16 [June 28 | Rochester | Clay] Winner : Daniel Yoo
  60. France F11 [July 05 | Bourg-en-Bresse | Clay] Winner : Romain Jouan
  61. Romania F6 [July 05 | Cluj Napoca | Clay] Winner : Javier Marti
  62. Austria F1 [July 05 | Telfs | Clay] Winner : Nikola Ciric
  63. Great Britain F9 [July 05 | Ilkley | Grass] Winner : Josh Goodall
  64. USA F17 [July 05 | Pittsburgh | Clay] Winner : Adam El Mihdawy
  65. Spain F24 [July 05 | Bakio | Hard] Winner : Fabrice Martin
  66. Austria F2 [July 12 | Kramsach | Clay] Winner : Johannes Ager
  67. Romania F7 [July 12 | Iaşi | Clay] Winner : Maxime Teixeira
  68. France F12 [July 12 | Saint-Gervais | Clay] Winner : Philip Bester
  69. Iran F1 [July 12 | Tehran | Clay] Winner : Attila Balazs
  70. Estonia F1 [July 12 | Kuressaare | Clay] Winner : Pablo Santos-Gonzalez
  71. USA F18 [July 12 | Peoria | Clay] Winner : Gregory Ouellette
  72. Great Britain F10 [July 12 | Frinton | Grass] Winner : Daniel Cox
  73. Spain F25 [July 12 | Elche | Clay] Winner : Marcelo Palacios-Siegenthale
  74. Germany F9 [July 12 | Trier | Clay] Winner : Grigor Dimitrov
  75. Estonia F2 [July 19 | Tallinn | Clay] Winner : Jurgen Zopp
  76. Romania F8 [July 19 | Craiova | Clay] Winner : Kristijan Mesaros
  77. USA F19 [July 19 | Joplin | Hard] Winner : Robbye Poole
  78. Spain F26 [July 19 | Gandia | Clay] Winner : Marc Fornell-Mestres
  79. Ireland F1 [July 19 | Dublin | Carpet] Winner : Daniel Cox
  80. Iran F2 [July 19 | Tehran | Clay] Winner : Attila Balazs
  81. Italy F18 [July 19 | Modena | Clay] Winner : Matteo Viola
  82. Argentina F14 [July 19 | Rafaela | Clay] Winner : Andres Molteni
  83. Brazil F16 [July 19 |Jundiaí | Clay] Winner : Rogerio Dutra Da Silva
  84. Italy F19 [July 26 | La Spezia | Clay] Winner : Thomas Fabbiano
  85. Romania F9 [July 26 | Arad | Clay] Winner : Maxime Teixeira
  86. USA F20 [July 26 | Godfrey | Hard] Winner : Robbye Poole
  87. Brazil F17 [July 26 | Uberlândia | Clay] Winner : Rafael Camilo
  88. Great Britain F11 [July 26 | Chiswick | Hard] Winner : Miloslav Mecir
  89. Germany F10 [July 26 | Dortmund | Clay] Winner : Grigor Dimitrov
  90. Spain F27 [July 26 | Dénia | Clay] Winner : Miguel-Angel Lopez Jaen
  91. Thailand F1 [August 02 | Nonthaburi | Hard] Winner : Mohamed Safwat
  92. Russia F3 [August 02 | Moscow | Clay] Winner : Ilya Belyaev
  93. Serbia F4 [August 02 | Novi Sad | Clay] Winner : Dusan Lajovic
  94. Great Britain F14 [August 02 | London - Roehampton | Hard] Winner : Joshua Milton
  95. Slovak Republic F1 [August 02 | Piešťany | Clay] Winner : Florian Reynet
  96. Lithuania F1 [August 02 | Vilnius | Clay] Winner : Timo Nieminen
  97. Romania F10 [August 02 | Bucharest | Clay] Winner : Andrei Mlendea
  98. Italy F20 [August 02 | Avezzano | Clay] Winner : Francesco Piccari
  99. Spain F28 [August 02 | Xàtiva | Clay] Winner : Marc Fornell-Mestres
  100. Germany F11 [August 02 | Wetzlar | Clay] Winner : Alexander Flock
  101. USA F21 [August 02 | Decatur | Hard] Winner : Ryler DeHeart
  102. Argentina F15 [August 02 | Buenos Aires | Clay] Winner : Facundo Arguello
  103. Finland F1 [August 09 | Vierumäki | Clay] Winner : Juho Paukku
  104. Belgium F1 [August 09 | Eupen | Clay] Winner : David Goffin
  105. Spain F29 [August 09 | Irun | Clay] Winner : Grigor Dimitrov
  106. Thailand F2 [August 09 | Phitsanulok | Hard] Winner : Sebastian Rieschick
  107. Austria F3 [August 09 | Bad Waltersdorf | Clay] Winner : Blaz Rola
  108. Serbia F5 [August 09 | Novi Sad | Clay] Winner : Aldin Setkic
  109. Belarus F1 [August 09 | Minsk | Clay] Winner : Guillermo Olaso
  110. Italy F21 [August 09 | Appiano | Clay] Winner : Marco Crugnola
  111. Russia F4 [August 09 | Moscow | Clay] Winner : Mikhail Vasiliev
  112. Slovak Republic F2 [August 09 | Piešťany | Clay] Winner : Marcin Gawron
  113. Germany F12 [August 09 | Friedberg | Clay] Winner : Augustin Gensse
  114. Argentina F16 [August 09 | Santiago del Estero | Clay] Winner : Pablo Galdon
  115. Thailand F3 [August 16 | Nakorn Ratchasima | Hard] Winner : Sebastian Rieschick
  116. Russia F5 [August 16 | Moscow | Clay] Winner : Alexander Lobkov
  117. Poland F5 [August 16 | Olsztyn | Clay] Winner : Alexander Flock
  118. Belarus F2 [August 16 | Minsk | Clay] Winner : Guillermo Olaso
  119. Latvia F1 [August 16 | Jūrmala | Clay] Winner : Augustin Gensse
  120. Argentina F17 [August 16 | Salta | Clay] Winner : Joaquin-Jesus Monteferrario
  121. Serbia F6 [August 16 | Sombor | Clay] Winner : Ivan Bjelica
  122. Slovak Republic F3 [August 16 | Michalovce | Clay] Winner : Michal Pazicky
  123. Bulgaria F4 [August 16 | Sofia | Clay] Winner : Diego Alvarez
  124. Croatia F4 [August 16 | Čakovec | Clay] Winner : Kristijan Mesaros
  125. Austria F4 [August 16 | Sankt Pölten | Clay] Winner : Daniel Lustig
  126. Colombia F1 [August 16 | Bogotá | Clay] Winner : Sebastian Decoud
  127. Brazil F19 [August 16 | São José dos Campos | Clay] Winner : Andre Miele
  128. Italy F22 [August 16 | Este Padova | Clay] Winner : Matteo Viola
  129. Belgium F2 [August 16 | Koksijde | Clay] Winner : Jonathan Eysseric
  130. Spain F30 [August 16 | Vigo | Clay] Winner : Pablo Santos-Gonzalez
  131. Russia F6 [August 23 | Sochi | Clay] Winner : Alexander Rumyantsev
  132. Poland F6 [August 23 | Poznań | Clay] Winner : Marcin Gawron
  133. Croatia F5 [August 23 | Vinkovci | Clay] Winner : Kristijan Mesaros
  134. Bulgaria F5 [August 23 | Burgas | Clay] Winner : Adam Kellner
  135. Austria F5 [August 23 | Pörtschach | Clay] Winner : Axel Michon
  136. Belgium F3 [August 23 | Huy | Clay] Winner : Julien Obry
  137. Germany F13 [August 23 | Überlingen | Clay] Winner : Dennis Bloemke
  138. Netherlands F5 [August 23 | Enschede | Clay] Winner : Alexander Flock
  139. Italy F23 [August 23 | Piombino | Hard] Winner : Claudio Grassi
  140. Mexico F5 [August 23 | Zacatecas | Hard] Winner : David Rice
  141. Colombia F2 [August 23 | Medellín | Clay] Winner : Sebastian Decoud
  142. Brazil F21 [August 23 | Campo Grande | Clay] Winner : Rogerio Dutra Da Silva
  143. Russia F7 [August 30 | Moscow | Clay] Winner : Mikhail Elgin
  144. Poland F7 [August 30 | Bydgoszcz | Clay] Winner : Siarhei Betau
  145. Bulgaria F6 [August 30 | Dobrich | Clay] Winner : Philipp Oswald
  146. Austria F6 [August 30 | Wels | Clay] Winner : Axel Michon
  147. Croatia F6 [August 30 | Osijek | Clay] Winner : Kristijan Mesaros
  148. Germany F14 [August 30 | Kempten | Clay] Winner : Marcel Zimmermann
  149. Netherlands F6 [August 30 | Middelburg | Clay] Winner : Matwe Middelkoop
  150. Spain F31 [August 30 | Santander | Clay] Winner : James Ward
  151. Italy F24 [August 30 | Trieste | Clay] Winner : Luca Vanni
  152. Colombia F3 [August 30 | Manizales | Clay] Winner : Victor Estrella
  153. Mexico F6 [August 30 | León | Hard] Winner : Vasek Pospisil
  154. Brazil F22 [August 30 | São José do Rio Preto | Clay] Winner : Andre Miele
  155. Burundi F1 [September 06 | Bujumbura | Clay] Winner : Gerald Melzer
  156. France F13 [September 06 | Bagnères-de-Bigorre | Hard] Winner : Gregoire Burquier
  157. Australia F5 [September 06 | Cairns | Hard] Winner : Dayne Kelly
  158. Brazil F23 [September 6 | Fortaleza | Clay] Main Draw
  159. Germany F15 [September 06 | Kenn | Clay] Winner : Antony Dupuis
  160. Spain F32[06 September/Oviedo/Clay]
  161. Ecuador F1 [September 06 | Guayaquil | Hard] Winner: Julio-Cesar Campozano
  162. USA F23 [September 13 | Claremont | Hard] Winner : Gary Sacks
  163. Morocco F6 [September 13 | Casablanca | Clay] Winner : Maxime Teixeira
  164. France F14 [September 13 | Mulhouse | Hard] Winner : Clément Reix
  165. Rwanda F1 [September 13 | Kigali | Clay] Winner : Gerald Melzer
  166. Sweden F1 [September 13 | Danderyd | Hard] Winner : Henri Kontinen
  167. Australia F6 [September 13 | Darwin | Hard] Winner : John Millman
  168. Ecuador F2 [September 13 | Guayaquil | Hard] Winner: Julio-Cesar Campozano
  169. Spain F33 [September 13 | Mostoles | Hard] Winner: Roberto Bautista-Agut
  170. Bolivia F1 [September 13 | Tarija | Clay] Winner: Adam El Mihdawy
  171. F14 Nottingham GB September 13
  172. Australia F7 [September 20 | Alice Springs | Hard] Winner : Colin Ebelthite
  173. Canada F4 [September 20 | Toronto | Hard] Winner : Nicholas Monroe
  174. Morocco F7 [September 20 | Tanger | Clay] Winner : Sergio Gutierrez-Ferrol
  175. Iran F3 [September 20 | Tehran | Clay] Winner : Alexander Rumyantsev
  176. Sweden F2 [September 20 | Falun | Hard] Winner : Henri Kontinen
  177. France F15 [September 20 | Plaisir | Hard] Winner : Clément Reix
  178. Uganda F1 [September 20 | Kampala | Clay] Winner : Gerald Melzer
  179. USA F24 [September 20 | Costa Mesa | Hard] Winner : Fritz Wolmarans
  180. Suggestion to the futures forum
  181. Kazakhstan F3 [September 27 | Astana | Hard] Winner : Richard Muzaev
  182. Iran F4 [September 27 | Tehran | Clay] Winner : Alexander Lobkov
  183. Canada F5 [September 27 | Markham | Hard] Winner : Vasek Pospisil
  184. Portugal F4 [September 27 | Porto | Clay] Winner : Laurent Rochette
  185. Turkey F9 [September 27 | Antalya | Hard] Winner : Samuel Groth
  186. France F16 [September 27 | Sarreguemines | Carpet] Winner : Albano Olivetti
  187. Bolivia F3 [September 27 | Cochabamba | Clay] Winner: Diego Sebastian Schwartzman
  188. Brazil F26 [September 27 | Itu | Clay] Winner: Fernando Romboli
  189. Spain F35 [September 27 | Martos | Hard] Winner: Adrian Menendez-Maceiras
  190. Australia F8 [October 04 | Port Pirie | Hard] Winner : Colin Ebelthite
  191. Kazakhstan F4 [October 04 | Astana | Hard] Winner : Mikhail Elgin
  192. France F17 [October 04 | Nevers | Hard] Winner : Gregoire Burquier
  193. Iran F5 [October 04 | Tehran | Clay] Winner : Alexander Lobkov
  194. Portugal F5 [October 04 | Espinho | Clay] Winner : Javier Marti
  195. Turkey F10 [October 04 | Antalya | Hard] Winner : Samuel Groth
  196. Italy F29 [October 04 | Naples | Hard] Winner : Claudio Grassi
  197. Germany F17 [October 04 | Leimen | Hard] Winner: Timo Nieminen
  198. Bolivia F4 [October 04 | Santa Cruz | Clay] Winner: Renzo Olivo
  199. Brazil F27 [October 04 | Salvador | Hard] Winner: Daniel Silva
  200. Spain F36 [October 04 | Cordoba | Hard] Winner: Malek Jaziri
  201. Kuwait F1 [October 11 | Meshref | Hard] Winner : Sebastian Rieschick
  202. Kazakhstan F5 [October 11 | Almaty | Hard] Winner : Julien Dubail
  203. Turkey F11 [October 11 | Antalya | Hard] Winner : Radu Albot
  204. Australia F9 [October 11 | Happy Valley | Hard] Winner : Nick Lindahl
  205. Belarus F3 [October 11 | Minsk | Hard] Winner : Jerzy Janowicz
  206. France F18 [October 11 | Saint-Dizier | Hard] Winner : David Goffin
  207. Italy F30 [October 11 | Reggio Calabria | Clay] Winner : Alessio Di Mauro
  208. USA F26 [October 11 | Austin | Hard] Winner : Denis Kudla
  209. Greece F1 [October 11 | Kos | Hard] Winner : Juho Paukku
  210. Brazil F28 [October 11 | Fernandópolis | Clay] Main Draw Winner: Christian Lindell
  211. Kuwait F2 [October 18 | Meshref | Hard] Winner : Martin Klizan
  212. Nigeria F1 [October 18 | Lagos | Hard] Winner : Amir Weintraub
  213. Belarus F4 [October 18 | Minsk | Hard] Winner : Siarhei Betau
  214. France F19 [October 18 | La Roche-sur-Yon | Hard] Winner : Clément Reix
  215. Croatia F7 [October 18 | Dubrovnik | Clay] Winner : Attila Balazs
  216. Egypt F4 [October 18 | Cairo | Clay] Winner : Alexander Lobkov
  217. Greece F2 [October 18 | Paros | Carpet] Winner : Adam Kellner
  218. Spain F37 [October 18 | Sabadell | Clay] Winner : Sergio Gutierrez-Ferrol
  219. Turkey F12 [October 18 | Adana | Hard] Winner : Adrian Cruciat
  220. USA F27 [October 18 | Mansfield | Hard] Winner : Fritz Wolmarans
  221. USA F28 [October 25 | Birmingham | Clay] Winner : Philip Bester
  222. Nigeria F2 [October 25 | Lagos | Hard] Winner : Karan Rastogi
  223. Spain F38 [October 25 | Sant Cugat del Vallès | Clay] Winner : Guillermo Olaso
  224. France F20 [October 25 | Rodez | Hard] Winner : Gregoire Burquier
  225. Greece F3 [October 25 | Heraklion | Carpet] Winner : Andrea Falgheri
  226. Egypt F5 [October 25 | Cairo | Clay] Winner : Miljan Zekic
  227. Turkey F13 [October 25 | Antalya | Clay] Winner : Gero Kretschmer
  228. Croatia F8 [October 25 | Dubrovnik | Clay] Winner : Kristijan Mesaros
  229. Israel F4 [November 01 | Ramat HaSharon | Hard] Winner : Daniel Cox
  230. Greece F4 [November 01 | Heraklion | Hard] Winner : Alexandros Jakupovic
  231. Turkey F14 [November 01 | Antalya | Clay] Winner : Michael Linzer
  232. Mexico F8 [November 01 | Guadalajara | Clay] Winner : Roman Borvanov
  233. Spain F39 [November 01 | Vilafranca del Penedes | Clay] Winner : Jose Checa-Calvo
  234. Laos F1 [November 01 | Vientiane | Hard] Winner : Kittiphong Wachiramanowong
  235. Australia F10 [November 01 | Kalgoorlie | Hard] Winner : Erik Chvojka
  236. USA F29 [November 01 | Niceville | Clay] Winner : Adam Kellner
  237. Argentina F21 (October 25th-San Juan-Clay)
  238. Paraguay F3 (October 25th-Asuncion-Clay)
  239. Argentina F22, Brazil F31, Chile F3 and Paraguay F3 - November 1st
  240. Iran F6 [November 08 | Kish Island | Clay] Winner : Kristijan Mesaros
  241. Thailand F4 [November 08 | Khon Kaen | Hard] Winner : Yuichi Sugita
  242. Australia F11 [November 08 | Esperance | Hard] Winner : Sebastian Rieschick
  243. Turkey F15 [November 08 | Antalya | Clay] Winner : Gianni Mina
  244. Peru F1 [November 08 | Arequipa | Clay] Winner : Sebastian Decoud
  245. Mexico F9 [November 08 | Durango | Hard] Winner : Roman Borvanov
  246. USA F30 [November 08 | Pensacola | Clay] Winner : Dennis Bloemke
  247. Israel F5 [November 08 | Tel Aviv | Hard] Winner : Gregoire Burquier
  248. Brazil F32 [November 08 | Barueri | Hard] Winner : Daniel Silva
  249. Chile F4 [November 08 | Santiago | Clay] Winner : Borut Puc
  250. USA F31 [November 15 | Amelia Island | Clay] Winner : Philip Bester