Futures [Archive] - Page 12 - MensTennisForums.com

Futures

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21

  1. Germany F19 [October 05 - Leimen - Hard] Winner : Michal Przysiezny
  2. Kazakhstan F5 [October 05 - Astana - Hard] Winner: Andrey Kuznetsov
  3. Thailand F4 [October 05 - Bangkok - Hard] Winner: Jose Statham
  4. India F11 [October 05 - Pune - Hard] Winner: Daniel King-Turner
  5. France F18 [October 12 - Saint Dizier - Hard] Winner : Antony Dupuis
  6. Greece F4 [October 12 - Heraklio - Carpet] Winner : Alexander Sadecky
  7. Spain F34 [October 05 - Córdoba - Hard] Winner: Adrian Menendez
  8. Italy F31 [October 05 - Napoli - Hard] Winner: Stefano Ianni
  9. Brazil F22 [October 05 - Bauru - Clay] Winner: Rafael Camilo
  10. Venezuela F7 [October 05 - Barquisimeto - Clay] Winner: Jose De Armas
  11. Mexico F11 [October 05 - Monterrey - Hard] Winner: Todd Paul
  12. Australia F7 [October 05 - Happy Valley - Hard] Winner: Jamie Baker
  13. Nigeria F1 [October 12 - Lagos - Hard] Winner: Reda El Amrani
  14. Egypt F14 [October 12 - Cairo - Clay] Winner: Gero Kretschmer
  15. Germany F20 [October 12 - Isernhagen - Hard] Winner: Juho Paukku
  16. Belarus F1 [October 12 - Minsk - Carpet] Winner: Michal Przysiezny
  17. Thailand F5 [October 12 - Nakhon Ratchasima - Hard] Winner: Adam Kellner
  18. Chile F2 [October 12 - Santiago - Clay] Winner: Antonio Comporto
  19. Argentina F19 [October 12 - San Juan - Clay] Winner: Alejandro Fabbri
  20. Brazil F23 [October 12 - Belo Horizonte - Hard] Winner: Juan-Pablo Amado
  21. Venezuela F8 [October 12 - Caracas - Hard] Winner: Piero Luisi
  22. USA F25 [October 12 - Austin, TX - Hard] Winner: Michael McClune
  23. Japan F8 [October 12 - Kashiwa - Hard] Winner: Junn Mitsuhashi
  24. Croatia F9 [October 12 - Dubrovnik - Clay] Winner: Aljaz Bedene
  25. Australia F8 [October 12 - Port Pirie - Hard] Winner: Matthew Ebden
  26. Italy F32 [October 12 - Frascati - Clay] Winner: Goran Tosic
  27. France F19 [October 19 - La Roche-Sur-Yon - Hard] Winner : Niels Desein
  28. Croatia F10 [October 19 - Dubrovnik 2 - Clay] Winner : Pedro Clar-Rossello
  29. Thailand F6 [October 19 - Nonthaburi - Hard] Winner: Daniel King-Turner
  30. South Africa F1 [October 19 - Pretoria - Hard] Winner: Andrew Anderson
  31. Egypt F15 [October 19 - Cairo - Clay] Winner: Karim Maamoun
  32. Nigeria F2 [October 19 - Lagos - Hard] Winner: Reda El Amrani
  33. USA F26 [October 19 - Mansfield, TX - Hard] Winner: Arnau Brugues-Davi
  34. Turkey F10 [October 19 - Adana - Hard] Winner: Theodoros Angelinos
  35. Belarus F2 [October 19 - Minsk - Hard] Winner: Michal Przysiezny
  36. Great Britain F15 [October 19 - Glasgow - Hard] Winner: Yannick Mertens
  37. Japan F9 [October 19 - Yokohama - Clay] Winner: Yuichi Sugita
  38. Brazil F24 [October 19 - São Leopoldo - Clay] Winner: Alexandre Bonatto
  39. Chile F3 [October 19 - Santiago - Clay] Winner: Iván Miranda
  40. Argentina F20 [October 19 - Rosario - Clay] Winner: Pablo Galdón
  41. Venezuela F9 [October 19 - Caracas - Hard] Winner: David Souto
  42. Spain F35 [October 19 - Sabadell - Clay] Winner: Sergio Gutierrez-Ferrol
  43. France F20 [October 26 - Rodez - Hard] Winner : Rabie Chaki
  44. South Africa F2 [ 26 October -1.November ] Winner; Jean Andersen
  45. Chile F4 [October 26 - Santiago - Clay] Winner: Jorge Aguilar
  46. Spain F36 [October 26 - St. Cugat - Clay] Winner: Marc Fornell
  47. Brazil F25 [October 26 - Porto Alegre - Clay] Winner: Franco Skugor
  48. Argentina F21 [October 26 - Buenos Aires - Clay] Winner: Lionel Noviski
  49. Mexico F12 [October 26 - Obregón - Hard] Winner: Vasek Pospisil
  50. Senegal F1 [October 26 - Dakar - Hard] Winner: Niels Desein
  51. Vietnam F1 [October 26 - Binh Duong - Hard] Winner: Jose Statham
  52. Turkey F11 [October 26 - Antalya - Clay] Winner: Jesse Huta Galung
  53. Great Britain F16 [October 26 - Cardiff - Hard] Winner: Henri Kontinen
  54. USA F27 [November 02 - Birmingham, AL - Clay] Winner: James Lemke
  55. Turkey F12 [November 02 - Antalya - Clay] Winner: Jesse Huta Galung
  56. Senegal F2 [November 02 - Dakar - Hard] Winner: Niels Desein
  57. Spain F37 [November 02 - Vilafranca - Clay] Winner: Pedro Clar-Rossello
  58. Chile F5 [November 02 - Santiago - Clay] Winner: Jorge Aguilar
  59. Mexico F14 [November 02 - Guadalajara - Clay] Winner: Vasek Pospisil
  60. Argentina F22 [November 02 - Bahia Blanca - Clay] Winner: Marco Trungelitti
  61. Brazil F26 [November 02 - Porto Alegre - Clay] Winner: Juan-Pablo Amado
  62. Iran F7 [November 09 - Kish Island - Clay] Winner: Attila Balazs
  63. Argentina F23 [November 09 - Neuquén - Clay] Winner: Juan-Manuel Valverde
  64. Chile F6 [November 09 - Concepción, Chile - Clay] Winner: Adrian Garcia
  65. Turkey F13 [November 09 - Antalya - Clay] Winner: Aljaž Bedene
  66. USA F28 [November 09 - Niceville, FL - Clay] Winner: Conor Niland
  67. Mexico F15 [November 09 - Puerto Vallarta - Hard] Winner: Marcelo Arevalo
  68. Czech Rep. F4 [November 16 - Rožnov pod Radhoštěm - Carpet] Winner: Jan Mertl
  69. El Salvador F2 [November 16 - Santa Tecla - Clay] Winner: Marcelo Arevalo
  70. Malaysia F4 [November 16 - Kuala Lumpur - Hard] Winner: Soong-Jae Cho
  71. Australia F9 [November 16 - Esperance - Hard] Winner: Matthew Ebden
  72. USA F29 [November 16 - Amelia Island, FL - Clay] Winner: Jack Sock
  73. Iran F8 [November 16 - Kish Island - Clay] Winner: Attila Balazs
  74. Argentina F24 [November 16 - Resistencia - Clay] Winner: Facundo Bagnis
  75. Australia F10 [November 23 - Kalgoorlie - Hard] Winner: John Millman
  76. Brazil F29 [November 23 - Fernandópolis - Clay] Winner: Theodoros Angelinos
  77. Peru F1 [November 23 - Lima - Clay] Winner: Leandro Migani
  78. Dominican Republic F1 [November 23 - Santo Domingo - Hard] Winner: Victor Estrella
  79. Argentina F25 [November 23 - Corrientes - Clay] Winner: Guido Pella
  80. Malaysia F5 [November 23 - Kuaka Lumpur - Hard] Winner: Kittiphong Wachiramanowong
  81. Czech Republic F5 [November 23 - Opava - Carpet] Winner: Pavel Snobel
  82. Malaysia F6 [November 30 - Kuala Lumpur - Hard] Winner: Jesse Huta Galung
  83. Dominican Republic F2 [November 30 - Santo Domingo - Hard] Winner: Victor Estrella
  84. Peru F2 [November 30 - Arequipa - Clay] Winner: Andre Begemann
  85. Australia F11 [November 30 - Bendigo - Hard] Winner: Matthew Ebden
  86. Brazil F30 [November 30 - Foz do Iguaçu - Clay] Winner: Alexandre Bonatto
  87. 2010 Futures Overview
  88. Brazil F31 [December 07 - Araçatuba - Clay] Winner: Danilo Ferraz
  89. Dominican Republic F3 [December 07 - Santo Domingo - Hard] Winner: Catalin Gard
  90. Peru F3 [December 07 - Lima- Clay] Winner: Leandro Migani
  91. The 2009 Futures Player of the Year [Winner: David Guez]
  92. Brazil F32 - Sorocaba [December 21] Winner: Caio Zampieri
  93. Brazil F34 - [December 28 ] São Paulo - W. Guillermo Alcaide (ESP)
  94. Germany F1 [January 11 | Schwieberdingen | Carpet] Winner: Jesse Huta Galung
  95. Great Britain F1 [January 11 | Glasgow | Hard] Winner: Chris Eaton
  96. Spain F1 [January 11 | Ciutadella | Clay] Winner: Francesco Aldi
  97. USA F1 [January 11 | Plantation, FL | Clay] Winner: Benoît Paire
  98. USA F2 [January 18 | Hollywood, FL | Clay] Winner : Eric Prodon
  99. El Salvador F1 [January 18 | Santa Tecla | Clay] Winner: Borut Puc
  100. Spain F2 [January 18 | Cala Millor | Clay] Winner: Attila Balazs
  101. Germany F2 [January 18 | Stuttgart | Hard] Winner: Bastian Knittel
  102. Great Britain F2 [January 18 | Sheffield | Hard] Winner: Stefano Galvani
  103. USA F3 [January 25 | Tamarac, FL | Clay] Winner : Eric Prodon
  104. France F1 [January 25 | Bagnoles de l'Orne | Clay] Winner : Gregoire Burquier
  105. Israel F1 [January 25 | Eilat | Hard] Winner: Andrej Martin
  106. Morocco F1 [January 25 | Casablanca | Clay] Winner: Martin Klizan
  107. Spain F3 [January 25 | Murcia | Hard] Winner: Roberto Bautista-Agut
  108. Germany F3 [January 25 | Kaarst | Carpet] Winner: Sergei Bubka Jr.
  109. Guatemala F1 [January 25 | Ciudad de Guatemala | Hard] Winner: Marius Copil
  110. Argentina F1 [January 25 | Dolores | Clay] Winner: Jonathan Gonzalia
  111. France F2 [February 01 | Feucherolles | Hard] Winner : Charles-Antoine Brezac
  112. Israel F2 [February 01 | Eilat | Hard] Winner: Andrej Martin
  113. USA F4 [February 01 | Palm Coast, FL | Clay] Winner: Marco Mirnegg
  114. Morocco F2 [February 01 | Rabat | Clay] Winner: Lamine Ouahab
  115. Argentina F2 [February 01 | Tandil | Clay] Winner: Juan-Manuel Valverde
  116. Panama F1 [February 01 | Ciudad de Panama | Clay] Winner: Cesar Ramirez
  117. Egypt F1 [February 01 | Giza | Clay] Winner: Jaroslav Pospisil
  118. Germany F4 [February 01 | Nussloch | Carpet] Winner: Niels Desein
  119. Spain F4 [February 01 | Murcia | Clay] Winner: Sergio Gutierrez-Ferrol
  120. Mexico F1 [February 08 | Ciudad de Mexico | Hard] Winner: Arnau Brugues-Davi
  121. Egypt F2 [February 08 | Giza | Clay] Winner: Eric Prodon
  122. Argentina F3 [February 08 | Mar del Plata | Clay] Winner: Martin Alund
  123. France F3 [February 08 | Bressuire | Hard] Winner: Andis Juska
  124. Israel F3 [February 08 | Eilat | Hard] Winner: Miloslav Mecir Jr.
  125. Spain F5 [February 08 | Murcia | Clay] Winner: Pedro Clar-Rossello
  126. Australia F1 [February 15 | Mildura | Grass] Winner: Daniel King-Turner
  127. Azerbaijan F1 [February 15 | Baku | Hard] Winner: Ervin Eleskovic
  128. Bosnia & Herzegovina F1 [February 15 | Sarajevo | Carpet] Winner: Dawid Olejniczak
  129. Egypt F3 [February 15 | Giza | Hard] Winner: Karim Maamoun
  130. USA F5 [February 15 | Brownsville, TX | Hard] Winner: Victor Estrella
  131. Spain F6 [February 15 | Cartagena | Clay] Winner: Gabriel Trujillo-Soler
  132. Azerbaijan F2 [February 22 | Baku | Hard] Winner: Jerzy Janowicz
  133. Australia F2 [February 22 - Berri - Grass] Winner: John Millman
  134. Bosnia & Herzegovina F2 [February 22 | Sarajevo | Carpet] Winner: Henri Kontinen
  135. USA F6 [February 22 - Harlingen, TX - Hard] Winner: Arnau Brugues-Davi
  136. Portugal F1 [March 01 | Faro | Hard] Winner : Benoît Paire
  137. Spain F7 [March 01 - Terrassa - Clay] Winner: Gabriel Trujillo-Soler
  138. Canada F1 [March 01 - Gatineau - Hard] Winner: Michael Ryderstedt
  139. Turkey F1 [March 01 - Antalya - Clay] Winner: Jesse Huta Galung
  140. USA F7 [March 01 - McAllen, TX - Hard] Winner: Artem Sitak
  141. France F4 [March 08 | Lille | Hard] Winner: Ruben Bemelmans
  142. Spain F8 [March 08 | Sabadell | Clay] Winner: Gabriel Trujillo-Soler
  143. Switzerland F1 [March 08 | Taverne | Carpet] Winner: Luca Vanni
  144. Portugal F2 [March 08 | Lagos | Hard] Winner: Guillermo Alcaide
  145. Great Britain F3 [March 08 | Tipton | Hard] Winner: Roberto Bautista-Agut
  146. Canada F2 [March 08 | Montréal | Hard] Winner: Adrien Bossel
  147. Turkey F2 [March 08 | Antalya | Clay] Winner: Thomas Fabbiano
  148. Portugal F3 [March 15 | Albufeira | Hard] Winner : Benoît Paire
  149. France F5 [March 15 | Poitiers | Hard] Winner : Ruben Bemelmans
  150. Kazakhstan F1 [March 15 | Astana | Hard] Winner: Alexander Kudryavtsev
  151. India F1 [March 15 | Kolkata | Hard] Winner: Nathan Thompson
  152. Japan F1 [March 15 | Tokyo | Hard] Winner: Yuichi Ito
  153. China F1 [March 15 | Kaiyuan | Hard] Winner: Riccardo Ghedin
  154. Spain F9 [March 15 | Barcelona | Clay] Winner; Gabriel Trujillo-Soler
  155. Turkey F3 [March 15 | Antalya | Clay] Winner: Pavol Cervenak
  156. Italy F1 [March 15 | Trento | Hard] Winner: Johannes Ager
  157. Croatia F1 [March 15 | Poreč | Clay] Winner: Jaroslav Pospisil
  158. Switzerland F2 [March 15 | Wetzikon | Carpet] Winner: Matwé Middelkoop
  159. Great Britain F4 [March 15 | Bath | Hard] Winner: Andrej Martin
  160. Canada F3 [March 15 | Sherbrooke | Hard] Winner: Vasek Pospisil
  161. Turkey F4 [March 22 | Antalya | Clay] Winner: Marco Mirnegg
  162. Japan F2 [March 22 | Tokyo | Hard] Winner: Go Soeda
  163. Italy F2 [March 22 | Roma | Clay] Winner; Andreas Haider-Maurer
  164. India F2 [March 22 | Chandigarh | Hard] Winner: Karan Rastogi
  165. Kazakhstan F2 [March 22 | Almaty | Hard] Winner: Andrey Kuznetsov
  166. Croatia F2 [March 22 | Rovinj | Clay] Winner: Attila Balazs
  167. China F2 [March 22 | Mengzi | Hard] Winner: Ze Zhang
  168. Spain F10 [March 22 | Zaragoza | Clay] Winner: Daniel Muñoz-de la Nava
  169. Switzerland F3 [March 22 | Vaduz, Liechtenstein | Carpet] Winner: Ante Pavic
  170. Turkey F5 [March 29 | Antalya | Clay] Winner : Gianni Mina
  171. Italy F3 [March 29 | Foggia | Clay] Winner : Alessio Di Mauro
  172. Japan F3 [March 29 | Kotu | Hard] Winner: Go Soeda
  173. India F3 [March 29 | Vijayawada | Hard] Winner: Rupesh Roy
  174. USA F8 [March 29 | Mobile, AL | Hard] Winner: Ivo Klec
  175. Croatia F3 [March 29 | Rovinj | Clay] Winner: Herbert Wiltschnig
  176. China F3 [April 05 | Chongqing | Hard] Winner : Di Wu
  177. Turkey F6 [April 05 | Antalya | Clay] Winner : Marco Mirnegg
  178. Brazil F1 [April 5 | Santa Maria, RS | Clay] Winner: Marcel Felder
  179. Korea F1 [April 5 | Seogwipo | Hard] Winner: Harri Heliovaara
  180. Spain F11 [April 05 | Madrid | Hard] Winner : Pablo Carreno-Busta
  181. Japan F4 [April 5 | Tsukuba | Hard] Winner: Yasutaka Uchiyama
  182. USA F9 [April 05 | Little Rock | Hard] Winner : Brydan Klein
  183. France F6 [April 12 | Angers | Clay] Winner : Olivier Patience
  184. Turkey F7 [April 12 | Adana | Clay] Winner : Jurgen Zopp
  185. Spain F12 [April 12 | Madrid | Clay] Winner : David Souto
  186. China F4 [April 12 | Guiyang | Hard] Winner : Zhe Li
  187. Brazil F2 [April 12 | Bauru | Clay] Winner: José Pereira
  188. Italy F4 [April 12 | Vercelli | Clay] Winner: Thomas Schoorel
  189. Korea F2 [April 12 | Daegu | Hard] Winner: Milos Raonic
  190. France F7 [April 19 | Grasse | Clay] Winner : Olivier Patience
  191. Brazil F3 [April 19 | Brasilia | Clay] Winner: Jonathan Eysseric
  192. Spain F13 [April 19 | Reus | Clay] Winner: Laurent Rochette
  193. Turkey F8 [April 19 | Tarsus | Clay] Winner : Jurgen Zopp
  194. Uzbekistan F1 [April 19 | Andijan | Hard] Winner : Mikhail Elgin
  195. Korea F3 [April 19 | Changwon | Hard] Winner: Jordan Cox
  196. Italy F5 [April 19 | Padova | Clay] Winner: Cedrik-Marcel Stebe
  197. Spain F14 [April 26 | Vic | Clay] Winner : Sergio Gutierrez-Ferrol
  198. Uzbekistan F2 [April 26 | Namangan | Hard] Winner : Alexander Kudryavtsev
  199. Australia F3 [April 26 | Ipswich | Clay] Winner : Brydan Klein
  200. Great Britain F5 [April 26 | Bournemouth | Clay] Winner : Eric Prodon
  201. Brazil F4 [April 26 | Fortaleza | Clay] Winner: Marcel Felder
  202. Argentina F4 [April 26 | Buenos Aires | Clay] Winner: Lionel Noviski
  203. Mexico F2 [April 26 | Cordoba | Hard] Winner: Santiago Gonzalez
  204. Korea F4 [April 26 | Gimcheon | Hard] Winner: Milos Raonic
  205. Italy F6 [April 26 | Vicenza | Clay] Winner: Ilya Belyaev
  206. USA F10 [April 26 | Vero Beach, FL | Clay] Winner: Karlis Lejnieks
  207. Czech Republic F1 [May 03 | Teplice | Clay] Winner : Jurgen Zopp
  208. Australia F4 [May 03 | Bundaberg | Clay] Winner : Brydan Klein
  209. Great Britain F6 [May 03 | Edinburgh | Clay] Winner : Alexander Slabinsky
  210. Bulgaria F1 [May 03 | Varna | Clay] Winner : Adrian Cruciat
  211. Bosnia&Herzegovina [May 3 | Doboj | Clay] Winner: Michal Schmid
  212. Brazil F5 [May 03 | Teresina | Clay] Winner: Franco Ferreiro
  213. Argentina F5 [May 03 | Buenos Aires | Clay] Winner: Facundo Arguello
  214. Mexico F3 [May 03 | Mexico City | Hard] Winner: Miguel Gallardo Valles
  215. Italy F7 [May 03 | Viterbo | Clay] Winner: Guillermo Hormazabal
  216. India F4 [May 03 | Kolkata | Hard] Winner: Murad Inoyatov
  217. USA F11 [May 03 | Orange Park | Clay] Winner: Matteo Viola
  218. Spain F15 [May 03 | Balaguer | Clay] Winner: Steven Diez
  219. Poland F1 [May 17 | Katowice | Clay] Winner: Alexander Flock
  220. Great Britain F7 [May 10 | Newcastle | Clay] Winner : Eric Prodon
  221. Bulgaria F2 [May 10 | Varna | Clay] Winner : Javier Marti
  222. Italy F8 [May 10 | Pozzuoli | Clay] Winner : Alessio Di Mauro
  223. Bosnia & Herzegovina F4 [May 10 | Sarajevo | Clay] Winner : Michal Schmid
  224. Brazil F6 [May 10 | Caldas Novas | Hard] Winner: Marcelo Demoliner
  225. Argentina F6 [May 10 | Buenos Aires | Clay] Winner: Andres Molteni
  226. USA F12 [May 10 | Tampa | Clay] Winner: Augustin Gensse
  227. Czech Republic F2 [May 10 | Most | Clay] Winner : Dennis Bloemke
  228. South Africa F1 [May 17 | Durban | Hard] Winner : Andrew Anderson
  229. Bosnia & Herzegovina F5 [May 17 | Brcko | Clay] Winner : Goran Tosic
  230. Bulgaria F3 [May 17 | Plovdiv | Clay] Winner : Tihomir Grozdanov
  231. Romania F1 [May 17 | Bucharest | Clay] Winner : Florian Reynet
  232. Czech Republic F3 [May 17 | Jablonec nad Nisou | Clay] Winner: Jaroslav Pospisil
  233. Brazil F7 [May 17 | Marília | Clay] Winner: Leonardo Kirche
  234. Spain F17 [May 17 | Valldoreix | Clay] Winner: João Sousa
  235. Italy F9 [May 17 | Parma | Clay] Winner: Daniele Giorgini
  236. South Africa F2 [May 24 | Durban | Hard] Winner : Nikolaus Moser
  237. Bosnia & Herzegovina F6 [May 24 | Prijedor | Clay] Winner : Franco Skugor
  238. Romania F2 [May 24 | Pitesti | Clay] Winner : Adrian Cruciat
  239. Slovenia F1 [May 24 | Kamnik | Clay] Winner: Marcel Zimmermann
  240. Italy F10 [May 24 | Cesena | Clay] Winner: Frederik Nielsen
  241. Brazil F8 [May 24 | Juiz de Fora | Clay] Winner: Leonardo Kirche
  242. Poland F2 [May 24 | Krakow | Clay] Winner: Dušan Lojda
  243. Spain F18 [May 24 | Adeje | Hard] Winner: João Sousa
  244. Tunisia F1 [May 31 | Tunis | Clay] Winner : Sergio Gutierrez-Ferrol
  245. Romania F3 [May 31 | Bacau | Clay] Winner : Florian Reynet
  246. Bosnia & Herzegovina F7 [May 31 | Kiseljak | Clay] Winner : Mirza Basic
  247. Italy F11 [May 31 | Bergamo | Clay] Winner: Pedro Clar-Rossello
  248. Brazil F9 [May 31 | Araguari | Clay] Winner: Daniel Silva
  249. Poland F3 [May 31 | Koszalin | Clay] Winner: Jerzy Janowicz
  250. Guam F1 [May 31 | Tumon | Hard] Winner: Tatsuma Ito