Futures [Archive] - Page 11 - MensTennisForums.com

Futures

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20

  1. Spain F17 [May 18 - Valldoreix - Clay] Winner: Adrian Menendez
  2. Kuwait F1 [May 18 - Meshref - Hard] Winner: Mohammad Ghareeb
  3. Bulgaria F3 [May 18 - Stara Zagora - Clay] Winner: Nikita Kryvonos
  4. Romania F3 [May 18 - Pitesti - Clay] Winner: Artem Smirnov
  5. Poland F1 [May 18 - Katowice - Clay] Winner: Pavol Cervenak
  6. Venezuela F2 [May 18 - Mérida - Hard] Winner: Alejandro Gonzalez
  7. Mexico F6 [May 18 - Guadalajara - Clay] Winner: Miguel Gallardo-Valles
  8. Brazil F3 [May 18 - Uberlândia - Clay] Winner: Júlio Silva
  9. Czech Republic F3 [May 18 - Jablonec nad Nisou - Clay] Winner: Adam Kellner
  10. Bosnia & Herzegovina F3 [May 18 - Brčko - Clay] Winner: Nikola Mektic
  11. Italy F11 [May 18 - Parma - Clay] Winner: Andrea Arnaboldi
  12. Argentina F6 [May 18 - Villa del Dique - Clay] Winner: Federico Cavallero
  13. PYW Futures - Week 19 - Finals - Vote AGAIN!!
  14. Slovenia F1 [May 25 - Domzale - Clay] Winner: Andrej Martin
  15. Egypt F7 [May 25 - Alexandria - Clay] Winner: Jose Statham
  16. Kuwait F2 [May 25 - Meshref - Hard] Winner: Mohammad Ghareeb
  17. Poland F2 [May 25 - Kraków - Clay] Winner: Denys Molchanov
  18. Bulgaria F4 [May 25 - Yambol - Clay] Winner: Valentin Dimov
  19. Bosnia & Herzegovina F4 [May 25 - Prijedor - Clay] Winner: Thomas Cazes-Carrere
  20. Romania F4 [May 25 - Bucharest - Clay] Winner: Petru-Alexandru Luncanu
  21. Spain F18 [May 25 - Telde - Clay] Winner: Sergio Gutierrez-Ferrol
  22. Italy F12 [May 25 - Cesena - Clay] Winner: Guillermo Alcaide
  23. Brazil F4 [May 25 - Ribeirão Preto - Clay] Winner: Fernado Romboli
  24. Argentina F7 [May 25 - Villa Maria - Clay] Winner: Jorge Aguilar
  25. Venezuela F3 [May 25 - Maracaibo - Hard] Winner: Jose de Armas
  26. Mexico F7 [May 25 - Celaya - Hard] Winner: Maximiliano Estevez
  27. PYW Futures - Week 20 - Round 2 - Vote NOW!!
  28. Brazil F5 [June 01 - Fortaleza - Clay] Winner: Leonardo Kirche
  29. Egypt F8 [June 01 - Ain Elskhona-Suiz - Clay] Winner: Karim Maamoun
  30. Italy F13 [June 01 - Bergamo - Clay] Winner: Philipp Oswald
  31. Mexico F8 [June 01 - León - Hard] Winner: Bruno Rodriguez
  32. Poland F3 [June 01 - Koszalin - Clay] Winner: Uladzimir Ignatik
  33. Romania F5 [June 01 - Bacau - Clay] Winner; Alexander Sadecky
  34. Serbia F1 [June 01 - Belgrade - Clay] Winner: Nikola Ciric
  35. Slovenia F2 [June 01 - Maribor - Clay] Winner: Marko Tkalec
  36. Spain F19 [June 01 - Lanzarote - Clay] Winner: Jose Checa-Calvo
  37. Tunisia F1 [June 01 - Hammamet - Clay] Winner: Reda El Amrani
  38. Spain F20 [June 08 - Las Palmas - Hard] Winner: Pedro Clar-Rossello
  39. Japan F4 [June 08 - Karuizawa - Clay] Winner: Hiroki Kondo
  40. Netherlands F1 [June 08 - Apeldoorn - Clay] Winner: Thomas Schoorel
  41. Italy F14 [June 08 - Mestre - Clay] Winner: Andrey Kuznetsov
  42. Argentina F8 [June 08 - Rafaela - Clay] Winner: Marco Trungelliti
  43. Serbia F2 [June 08 - Belgarde - Clay] Winner: Goran Tosic
  44. Egypt F9 [June 08 - Giza - Clay] Winner: Karim Maamoun
  45. USA F12 [June 08 - Loomis, CA - Hard] Winner: Jesse Witten
  46. Brazil F6 [June 08 - Araguari - Clay] Winner: Alexandre Bonatto
  47. Slovenia F3 [June 08 - Koper - Clay] Winner: Benoît Paire
  48. Tunisia F2 [June 08 - Sfax - Hard] Winner: Reda El Amrani
  49. France F8 [June 15 - Blois - Clay] Winner : Benjamin Balleret
  50. USA F13 [June 15 - Sacramento, CA - Hard - $15,000] Winner: Carsten Ball
  51. June 15 - Egypt F10(Sabry), Morocco F3(El Amrani), Tunisia F3(Jaziri)
  52. June 15 -Japan F5 (Moriya), Malaysia F1 (D'Agord)
  53. June 15 - Brazil F7 (Kirche), Argentina F9 (Molteni)
  54. June 15 - Ireland F1(A. Sadecky), Norway F1(McClune), Netherlands F2(Kretschmer)
  55. June 15 - Spain F21 (Sousa), Italy F15 (Oswald)
  56. June 15 - Germany F6 (Langer), Serbia F3 (Tosic)
  57. Netherlands F3 [June 22 - Rotterdam - Clay] Winner: Farrukh Dustov
  58. Ireland F2 [June 22 - Fitzwilliam - Carpet] Winner: Charles-Antoine Brezac
  59. Italy F16 [June 22 - Castelfranco - Clay] Winner: Adam Kellner
  60. France F9 [June 22 - Toulon - Clay] Winner: David Guez
  61. Spain F22 [June 22 - Melilla - Hard] Winner: Pablo Carreño-Busta
  62. Japan F6 [June 22 - Tokyo - Carpet] Winner: Chu-Huan Yi
  63. Norway F2 [June 22 - Gausdal - Hard] Winner: Daniel Cox
  64. Germany F7 [June 22 - Trier - Clay] Winner: Eric Prodon
  65. Malaysia F2 [June 22 - Petaling Jaya - Hard] Winner: Luigi D'Agord
  66. USA F14 [June 22 - Chico, CA - Hard] Winner: Ryan Harrison
  67. Morocco F4 [June 22 - Kenitra - Clay] Winner: Rabie Chaki
  68. Brazil F8 [June 22 - Divinópolis - Clay] Winner: Fernando Romboli
  69. Argentina F10 [June 22 - Posadas - Clay] Winner: Juan-Martin Aranguren
  70. Iran F3, Iran F4 - June 29, July 06 - Tehran, Clay, $10K - Cancelled
  71. Italy F17 [June 29 - Bologna - Clay] Winner: Kamil Capkovic
  72. Malaysia F3 [June 29 - Kuala Lumpur - Hard] Winner: Ti Chen
  73. USA F15 [June 29 - Rochester, NY - Clay] Winner: Vasilis Mazarakis
  74. France F10 [June 29 - Montauban - Clay] Winner: Andreas Haider-Maurer
  75. Germany F8 [June 29 - Kassel - Clay] Winner: Johannes Ager
  76. Morocco F5 [June 29 - Khemisset - Clay] Winner: Gregoire Burquier
  77. India F5 [June 29 - New Delhi - Hard] Winner: Yuki Bhambri
  78. Romania F8 [June 29 - Medias - Clay] Winner: Victor Ionita
  79. Japan F7 [June 29 - Sapporo - Clay] Winner: Yuichi Sugita
  80. Syria F1 [July 06 - Damascus - Hard] Winner: Haithem Abid
  81. India F6 [July 06 - New Delhi - Hard] Winner: Vishnu Vardhan
  82. Italy F18 [July 06 - Carpi - Clay] Winner: Francesco Aldi
  83. France F11 [July 06 - Bourg-en-Bresse - Clay] Winner: David Guez
  84. Austria F4 [July 06 - Vandans - Clay] Winner: Johannes Ager
  85. Germany F9 [July 06 - Römerberg - Clay] Winner: Petru-Alexandru Luncanu
  86. Romania F9 [July 06 - Iasi - Clay] Winner: Victor Ionita
  87. Great Britain F8 [July 06 - Felixstowe - Grass] Winner: Alexander Sadecky
  88. USA F6 [July 06 - Pittsburgh, PA - Clay] Winner: Dennis Zivkovic
  89. Argentina F11, F12, F13 - July 2009 - Cancelled
  90. Estonia F1 [July 13 - Tallinn - Clay] Winner: Jürgen Zopp
  91. Syria F2 [July 13 - Damascus - Hard] Winner: Ivo Klec
  92. Georgia F1 [July 13 - Tbilisi - Clay] Winner: Matteo Marrai
  93. Venezuela F4 [July 13 - Puerto Ordaz - Hard] Winner: Mauricio Echazu
  94. Austria F5 [July 13 - Telfs - Clay] Winner: Johannes Ager
  95. Germany F10 [July 13 - Aschaffenburg - Clay] Winner: Thomas Schoorel
  96. Great Britain F9 [July 13 - Frinton - Grass] Winner: Joshua Milton
  97. Korean Rep. F5 [July 13 - GyeongSan - Hard] Winner: Ti Chen
  98. USA F17 [July 13 - Peoria, IL - Clay] Winner: Michael Venus
  99. Italy F19 [July 13 - Palazzolo - Clay] Winner; Guillermo Hormazabal
  100. France F12 [July 13 - Saint-Gervais - Clay] Winner: Adrian Menendez
  101. Spain F23 [July 13 - Elche - Clay] Winner: Steven Diez
  102. Romania F10 [July 13 - Cluj - Clay] Winner: Catalin-Ionut Gard
  103. Austria F6 [July 20 - Kramsach - Clay] Winner: Andrej Martin
  104. Germany F11 [July 20 - Köln - Clay] Winner: Pavol Cervenak
  105. Romania F11 [July 20 - Oradea - Clay] Winner: Gyorgy Balazs
  106. Estonia F2 [July 20 - Kuressaare - Clay] Winner: Axel Michon
  107. Georgia F2 [July 20 - Tbilisi - Clay] Winner: Malek Jaziri
  108. Venezuela F5 [July 20 - Caracas - Hard] Winner: Nikolaus Moser
  109. Italy F20 [July 20 - Modena - Clay] Winner: Niels Desein
  110. Korean Republic F6 [July 20 - Gyeongsan - Hard] Winner: Young-Jun Kim
  111. Spain F24 [July 20 - Gandia - Clay] Winner: Sergio Gutierrez-Ferrol
  112. USA F18 [July 20 - Joplin, MO - Hard] Winner: Blake Strode
  113. Brazil F12 [July 27 - Bauru - Clay] Winner: Tiago Lopes
  114. Germany F12 [July 27 - Dortmund - Clay] Winner: Adrian Menendez
  115. Venezuela F6 [July 27 - Caracas - Hard] Winner: Andres Molteni
  116. Great Britain F10 [July 27 - Ilkley - Grass] Winner: Martin Fischer
  117. Italy F21 [July 27 - La Spezia - Clay] Winner: Daniele Giorgini
  118. Spain F25 [July 27 - Denia - Clay] Winner: Pedro Sousa
  119. USA F19 [July 27 - Godfrey, Illinois - Hard] Winner: Matt Reid
  120. Latvia F1 [July 27 - Jurmala - Clay] Winner: Hans Podlipnik-Castillo
  121. Iran F5 [August 03 - Tehran - Clay] Winner: Haythem Abid
  122. USA F20 [August 03 - Decatur, IL - Hard] Winner: Arnau Brugues-Davi
  123. Egypt F11 [August 03 - Cairo - Clay] Winner: Sherif Sabry
  124. China F5 [August 03 - Chongqing - Hard] Winner: Shao-Xuan Zeng
  125. Serbia F4 [August 03 - Novi Sad - Clay] Winner: Dejan Katic
  126. Lithuania F1 [August 03 - Vilnius - Clay] Winner: Henri Kontinen
  127. Spain F27 [August 03 - Bakio - Hard] Winner: Laurent Rochette
  128. Spain F26 [August 03 - Xativa - Clay] Winner: Jose Checa-Calvo
  129. Italy F22 [August 03 - Avezzano - Clay] Winner: Goran Tosic
  130. Germany F13 [August 03 - Wetzlar - Clay] Winner: Bastian Knittel
  131. Slovakia F1 [August 03 - Stupava - Clay] Winner: Martin Klizan
  132. Great Britain F11 [August 03 - Ottershaw - Hard] Winner: Ivo Klec
  133. Russia F3 [August 03 - Moscow - Clay] Winner: Guillaume Rufin
  134. Ecuador F1 [August 03 - Guayaquil - Hard] Winner: Emilio Gomez
  135. Brazil F13 [August 03 - Juiz de Fora - Clay] Winner: Juan-Pablo Villar
  136. Colombia F3 [August 10 - Barranquilla - Clay] Winner: Alejandro Gonzalez
  137. Spain F28 [August 10 - Irun - Clay] Winner: Charles-Antoine Brezac
  138. Belgium F1 [August 10 - Eupen - Clay] Winner: Yannick Vandenbulcke
  139. Iran F6 [August 10 - Tehran - Clay] Winner: Haythem Abid
  140. Finland F1 [August 10 - Vierumaki - Clay] Winner: Timo Nieminen
  141. Brazil F14 [August 10 - Barueri - Hard] Winner: Nima Roshan
  142. Ecuador F2 [August 10 - Guayaquil - Clay] Winner: Julio Cesar Campozano
  143. China F6 [August 10 - Jiaxing - Hard] Winner: Yuichi Ito
  144. Egypt F12 [August 10 - Cairo - Clay] Winner: Sherif Sabry
  145. Russia F4 [August 10 - Moscow - Clay] Winner: Andrey Kuznetsov
  146. Serbia F5 [August 10 - Sombor - Clay] Winner: Dusan Lajovic
  147. Slovakia F2 [August 10 - Piestany - Clay] Winner: Aljaz Bedene
  148. Italy F23 [August 10 - Bolzano - Clay] Winner: Martin Klizan
  149. Germany F14 [August 10 - Friedberg - Clay] Winner: Lars Pörschke
  150. Austria F7 [August 17 - St. Pölten - Clay] Winner: Aljaz Bedene
  151. Belgium F2 [August 17 - Koksijde - Clay] Winner: Daniel Smethurst
  152. Brazil F15 [August 17 - Rio Claro - Clay] Winner: Juan Pablo Amado
  153. Thailand F1 [August 17 - Nonthaburi - Hard] Winner: Kittiphong Wachiramanowong
  154. Spain F29 [August 17 - Santander - Clay] Winner: Cesar Ferrer-Victoria
  155. China F7 [August 17 - Ningbo - Hard] Winner: Min-Hyoek Cho
  156. Serbia F7 [August 17 - Krusevac - Clay] Winner: Ivan Bjelica
  157. Colombia F4 [August 17 - Bogota - Clay] Winner: Marcel Felder
  158. Croatia F6 [August 17 - Vinkovci - Clay] Winner: Nikola Metkic
  159. Russia F5 [August 17 - Moscow - Clay] Winner: Alexander Lobkov
  160. Romania F14 [August 17 - Arad - Clay] Winner: Attila Balazs
  161. Ecuador F3 [August 17 - Quito - Clay] Winner: Facundo Bagnis
  162. Egypt F13 [August 17 - Cairo - Clay] Winner: Karim Maamoun
  163. Poland F4 [August 17 - Olsztyn - Clay] Winner: Uladzimir Ignatik
  164. India F7 [August 17 - New Delhi - Hard] Winner: Young-Jun Kim
  165. Italy F24 [August 17 - Este - Clay] Winner: Stefano Galvani
  166. Italy F25 [August 24 - Piombino - Hard] Winner: Daniele Bracciali
  167. Spain F30 [August 24 - Oviedo - Clay] Winner: Gabriel Trujillo-Soler
  168. Colombia F5 [August 24 - Medellin - Clay] Winner: Alejandro Gonzalez
  169. Netherlands F4 [August 24 - Enschede - Clay] Winner: Boy Westerhof
  170. Belgium F3 [August 24 - Jupille-Sur-Meuse - Clay] Winner: Maxim Authom
  171. Russia F6 [August 24 - Sochi - Clay] Winner: Nikoloz Basilashvili
  172. Israel F4 [August 24 - Ramat Hasharon - Hard] Winner: Noam Okun
  173. Thailand F2 [August 24 - Nonthaburi - Hard] Winner: Milos Raonic
  174. India F8 [August 24 - New Delhi - Hard] Winner: Yuki Bhambri
  175. Brazil F16 [August 24 - São José do Rio Preto - Clay] Final: Miele vs. Aguilar
  176. Bolivia F1 [August 24 - Santa Cruz - Clay] Winner: Guido Pella
  177. Romania F15 [August 24 - Brasov - Clay] Winner: Andrei Mlendea
  178. Poland F5 [August 24 - Poznan - Clay] Winner: Dusan Lojda
  179. Austria F8 [August 24 - Pörtschach - Clay] Winner: Janez Semrajc
  180. Croatia F7 [August 24 - Cakovec - Clay] Winner: Nikola Mektic
  181. Germany F16 [August 24 - Überlingen - Clay] Winner: Dennis Blömke
  182. Israel F5 [August 31 - Ramat Hasharon - Hard] Winner: Noam Okun
  183. Thailand F3 [August 31 - Nonthaburi - Hard] Winner: Jamie Baker
  184. Russia F7 [August 31 - Sergiev Posad - Clay] Winner: Evgeny Kirillov
  185. Bulgaria F7 [August 31 - Dobrich - Clay] Winner: Oscar Sabate-Bretos
  186. Turkey F7 [August 31 - Ankara - Clay] Winner: Marco Simoni
  187. Brazil F17 [August 31 - Uberaba - Clay] Winner: Jorge Aguilar
  188. Austria F9 [August 31 - Wels - Clay] Winner: Aljaz Bedene
  189. Netherlands F5 [August 31 - Almere - Clay] Winner; Gregory Ouellette
  190. Italy F26 [August 31 - Trieste - Clay] Winner: Daniele Giorgini
  191. Great Britain F12 [August 31 - London - Hard] Winner: Colin Fleming
  192. Croatia F8 [August 31 - Osijek - Clay] Winner: Nikola Mektic
  193. India F9 [August 31 - New Delhi - Hard] Winner: Young-Jun Kim
  194. Bolivia F2 [August 31 - Cochabamba - Clay] Winner: Guido Pella
  195. Germany F17 [August 31 - Kempten - Clay] Winner: Dennis Blömke
  196. Israel F6 [September 07 - Ramat Hasharon - Hard] Winner: Noam Okun
  197. Burundi F1 [September 07 - Bujumbura - Clay] Winner: Adam Vejmelka
  198. France F13 [September 07 - Bagnères-de-Bigorre - Hard] Winner: Pierre Metenier
  199. Russia F8 [September 07 - Volgograd - Hard] Winner: Evgeny Kirillov
  200. Italy F27 [September 07 - Siena - Clay] Winner: Lars Pörschke
  201. Turkey F8 [September 07 - Istanbul - Hard] Winner: Alexey Kedryuk
  202. Argentina F14 [September 07 - Adrogué - Clay] Winner: Jonathan Gonzalia
  203. Bolivia F3 [September 07 - La Paz - Clay] Winner: Facundo Bagnis
  204. Brazil F18 [September 07 - Fortaleza - Clay] Winner: Fernando Romboli
  205. Germany F17B [September 07 - Kenn / Trier - Clay] Winner: Marc Sieber
  206. Great Britain F13 [September 07 - Wrexham - Hard] Winner: Laurynas Grigelis
  207. Portugal F4 [September 14 - Porto - Clay] Winner: Daniel Smethurst
  208. Italy F28 [September 14 - Porto Torres - Hard] Winner: Filip Prpic
  209. France F14 [September 14 - Mulhouse - Hard] Winner: Niels Desein
  210. Spain F31 [September 14 - Móstoles - Hard] Winner: David Guez
  211. Sweden F1 [September 14 - Lidköping - Hard] Winner: Timo Nieminen
  212. Turkey F9 [September 14 - Istanbul - Hard] Winner: Uladzimir Ignatik
  213. Great Britain F14 [September 14 - Nottingham - Hard] Winner: Joshua Goodall
  214. Australia F5 [September 14 - Darwin - Hard] Winner: Dayne Kelly
  215. Rwanda F1 [September 14 - Kigali - Clay] Winner: Gilles de Sousa
  216. Argentina F15 [September 14 - Tucumán - Clay] Winner: Antonio Pastorino
  217. Brazil F19 [September 14 - Recife - Clay] Winner: Leonardo Kirche
  218. Bolivia F4 [September 14 - Tarija - Clay] Winner: Juan Pablo Amado
  219. USA F22 [September 14 - Claremont, CA - Hard] Winner: Matej Bocko
  220. France F15 [September 21 - Plaisir - Hard] Winner : Ruben Bemelmans
  221. Portugal F5 [September 21 - Espinho - Clay] Winner : Pedro Clar-Rossello
  222. Greece F1 [September 21 - Kos - Hard] Winner: Theodoros Angelinos
  223. Kazakhstan F3 [September 21 - Shymkent - Clay] Winner: Alexey Kedryuk
  224. Uganda F1 [September 21 - Kampala - Clay] Winner: Philippe De Bonnevie
  225. Sweden F2 [September 21 - Falun - Hard] Winner: Pablo Figueroa
  226. Bosnia & Herzegovina F5 [September 21 - Mostar - Clay] Winner: Marc Sieber
  227. USA F23 [September 21 - Costa Mesa, CA - Hard] Winner: Michael McClune
  228. Australia F6 [September 21 - Darwin - Hard] Winner: Jamie Baker
  229. Argentina F16 [September 21 - Salta - Clay] Winner: Jonathan Gonzalia
  230. Mexico F9 [September 21 - León - Hard] Winner: Arnau Brugues-Davi
  231. Brazil F20 [September 21 - Cuiabá - Clay] Winner: Tiago Lopes
  232. Spain F32 [September 21 - Madrid - Hard] Winner: Roberto Bautista-Agut
  233. Italy F29 [September 21 - Alghero - Hard] Winner: Vasek Pospisil
  234. USA F24 [September 28 - Laguna Niguel, CA - Hard] Winner: Ryan Harrison
  235. Germany F18 [September 28 - Hambach - Carpet] Winner: Peter Gojowczyk
  236. Bosnia & Herzegovina F6 [September 28 - Mostar - Clay] Winner: Janez Semrajc
  237. Kazakhstan F4 [September 28 - Almaty - Hard] Winner: Alexey Kedryuk
  238. Kenya F1 [September 28 - Nairobi - Clay] Winner: Alexandre Folie
  239. Greece F2 [September 28 - Paros - Carpet] Winner: Claudio Grassi
  240. France F16 [September 28 - Sarreguemines - Carpet] Winner : Michel Koning
  241. India F10 [September 28 - Kolkata - Hard] Winner: Yuki Bhambri
  242. Italy F30 [September 28 - Quartu Sant'Elena - Hard] Winner: Vasek Pospisil
  243. Argentina F17 [September 28 - Santiago del Estero - Clay] Winner: Agustín Picco
  244. Spain F33 [September 28 - Martos - Hard] Winner: Uladzimir Ignatik
  245. Brazil F21 [September 28 - Itu - Clay] Winner: Juan-Pablo Amado
  246. Mexico F10 [September 28 - Zacatecas - Hard] Winner: Miguel Gallardo-Valles
  247. France F17 [October 05 - Nevers - Hard] Winner : David Guez
  248. Chile F1 [October 05 - Antofagasta - Clay] Winner: Jorge Aguilar
  249. Argentina F18 [October 05 - La Rioja - Clay] Winner: Diego Cristin
  250. Greece F3 [October 05 - Paros 2 - Carpet] Winner : Petar Jelenic