Futures [Archive] - Page 10 - MensTennisForums.com

Futures

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

  1. Australia F8 [October 06 - Traralgon - Hard] Winner: John Millman
  2. Mexico F11 [October 06 - Torreón - Hard] Winner: Matthew S. Roberts
  3. Chile F2 [October 13 - Santiago - Clay] Winner: Jorge Aguilar
  4. Australia F9 [October 13 - Sale - Clay] Winner: Nick Lindahl
  5. France F19 [October 13 - La Roche-sur-Yon - Hard] Winner: Niels Desein
  6. Germany F23 [October 13 - Isernhagen - Hard] Winner: Robin Vik
  7. Spain F39 [October 13 - Sabadell - Clay] Winner: Jose Checa-Calvo
  8. Croatia F10 [October 13 - Dubrovnik - Clay] Winner: Simone Vagnozzi
  9. Argentina F13 [October 13 - San Juan - Clay] Winner: Leandro Migani
  10. USA F26 [October 13 - Hammond, LA - Hard] Winner: Jean-Yves Aubone
  11. Morocco F7 [October 13 - Casablanca - Clay] Winner: Lamine Ouahab
  12. Nigeria F3 [October 13 - Lagos - Hard] Winner: Kamil Capkovic
  13. Venezuela F9 [October 13 - Caracas - Hard] Winner: Jose De Armas
  14. Pakistan F1 [October 13 - Islamabad - Clay] Winner: Mikhail Vasiliev
  15. Brazil F24 [October 13 - São Leopoldo - Clay] Winner: Caio Zampieri
  16. Mexico F12 [October 13 - Mazatlán - Hard] Winner: Raian Luchici
  17. Japan F10 [October 13 - Kashiwa - Hard] Winner: Tatsuma Ito
  18. Nigeria F4 [October 20 - Lagos - Hard] Winner: Kamil Capkovic
  19. Pakistan F2 [October 20 - Islamabad - Clay] Winner: Syrym Abdukhalikov
  20. Australia F10 [October 20 - Happy Valley - Hard] Winner: Marinko Matosevic
  21. Chile F3 [October 20 - Santiago - Clay] Winner: Diego Alvarez
  22. Japan F11 [October 20 - Tokyo - Hard] Winner: Yuichi Sugita
  23. Brazil F25 [October 20 - Porto Alegre - Clay] Winner: Henrique Cunha
  24. USA F27 [October 20 - Mansfield, TX - Hard] Winner: Michael McClune
  25. France F20 [October 20 - Rodez - Hard] Winner: James Ward
  26. Spain F40 [October 20 - Saint Cugat - Clay] Winner: Antonio Sancic
  27. Croatia F11 [October 20 - Dubrovnik - Clay] Winner: Janez Semrajc
  28. Great Britain F16 [October 20 - Glasgow - Hard] Winner: Daniel Evans
  29. Mexico F13 [October 20 - Ciudad Obregón - Hard] Winner: Cesar Ramirez
  30. South Africa F1 [October 20 - Pretoria - Hard] Winner: Raven Klaasen
  31. Brazil F26 [October 27 - Porto Alegre - Clay] Winner: Daniel Silva
  32. Pakistan F3 [October 27 - Lahore- Hard] Winner: Patrick Taubert
  33. Chile F4 [October 27 - Santiago - Clay] Winner: Julio Peralta
  34. Spain F41 [October 27 - Vilafranca - Clay] Winner: Jose Checa-Calvo
  35. Great Britain F17 [October 27 - London - Hard] Winner: Richard Bloomfield
  36. South Africa F2 [October 27 - Pretoria - Hard] Winner: Alexander Satschko
  37. Mexico F14 [October 27 - Ciudad Obregón - Hard] Winner: Michael Lammer
  38. Argentina F14 [October 27 - Buenos Aires - Clay] Winner: Juan-Martin Aranguren
  39. Brazil F27 [November 03 - Porto Alegre - Clay] Winner: Júlio Silva
  40. Spain F42 [November 03 - Las Palmas de Gran Canaria - Hard] Winner: Yannick Mertens
  41. Great Britain F18 [November 03 - Sunderland - Hard] Winner: Colin Fleming
  42. Chile F5 [November 03 - Santiago - Clay] Winner: Julio Peralta
  43. Malaysia F1 [November 03 - Kuala Lumpur - Hard] Winner: Kyu-Tae Im
  44. Iran F5 [November 03- Kish Island- Clay] Winner: Antonio Veic
  45. Argentina F15 [November 03 - Bahia Blanca - Clay] Winner: Marco Trungelliti
  46. USA F28 [November 03 - Kohala Coast, HI - Hard] Winner: Daniel Yoo
  47. Mexico F15 [November 03 - Guadalajara - Hard] Winner: Michael Lammer
  48. Peru F4 [November 03 - Lima - Clay] Winner: Jorge Aguilar
  49. Peru F5 [November 10 - Lima - Clay] Winner: Juan-Martin Aranguren
  50. Mexico F16 [November 10 - Querétaro- Hard] Winner: Kaes Van't Hof
  51. USA F29 [November 10 - Honolulu, HI - Hard] Winner: Igor Sijsling
  52. Argentina F16 [November 10 - Neuquén - Clay] Winner: Nicolás Jara Lozano
  53. Spain F43 [November 10 - Mas Palomas- Clay] Winner: Andrea Arnaboldi
  54. Brazil F28 [November 10 - Guarulhos- Clay] Winner: Júlio Silva
  55. Malaysia F2 [November 10 - Petaling Jaya - Hard] Winner: Kyu-Tae Im
  56. Iran F6 [November 10 - Kish Island- Clay] Winner: Valery Rudnev
  57. Brazil F29 [November 17- Bauru - Clay] Winner: João Souza
  58. Nicaragua F1 [November 17 - Managua - Hard] Winner: Deniss Pavlovs
  59. Israel F4 [November 17 - Ramat Hasharon - Hard] Winner: Andreas Haider-Maurer
  60. India F8 [November 17 - Mumbai - Hard] Winner: Nathan Thompson
  61. Dominican Republic F1 [November 17 - Santo Domingo- Hard] Winner: Nikolaus Moser
  62. Gabon F1 [November 17 - Libreville - Hard] Winner: Raven Klaasen
  63. United Arab Emirates F1 [November 17 - Dubai - Hard] Winner: Marco Chiudinelli
  64. Dominican Rep. F2 [November 24 - Santo Domingo - Hard] Winner: Igor Sijsling
  65. Brazil F30 [November 24 - São Paulo - Clay] Winner: Leonardo Kirche
  66. El Salvador F2 [November 24 - La Libertad - Clay] Winner: Hans Podlipnik
  67. Israel F5 [November 24 - Ramat Hasharon - Hard] Winner: Andreas Haider-Maurer
  68. India F9 [November 24 - Kolkata - Clay] Winner: Alexander Satschko
  69. Gabon F2 [November 24 - Libreville - Hard] Winner: Kamil Capkovic
  70. Australia F11 [November 24 - Perth - Hard] Winner: Andrew Coelho
  71. Uruguay F1 [November 24 - Montevideo - Clay] Winner: Agustín Picco
  72. United Arab Emirates F2 [November 24 - Fujairah - Hard] Winner: Filip Prpic
  73. Argentina F17 [December 01 - Tucumán - Clay] Winner: Alejandro Fabbri
  74. Australia F12 [December 01- Sorrento - Hard] Winner: Marinko Matosevic
  75. Dominican Republic F3 [December 01- Santo Domingo - Hard] Winner: Philipp Oswald
  76. Czech Republic F5 [December 08 - Frýdland nad Ostravicí - Hard] Winner: Robin Vik
  77. Dominican Republic F4 [December 08 - Santo Domingo - Hard] Winner: Victor Estrella
  78. Brazil F32 [December 08 - Foz do Iguaçu - Clay] Winner: Júlio Silva
  79. Argentina F18 [December 08 - Salta - Clay] Winner: Leandro Migani
  80. Czech Republic F6 [December 15 - Opava - Carpet] Winner: Jan Mertl
  81. Brazil F33 [December 15 - Săo Paulo - Hard] Winner: Eric Gomes
  82. Dominican Republic F5 [December 15 - Santo Domingo - Hard] Winner: Victor Estrella
  83. Brazil F34 [December 22 - S. Paulo - Hard] Winner: Eric Gomes
  84. Brazil F35 [December 27 - São Paulo - Hard] Winner: Daniel Silva
  85. 'Futures Player of the Year 2008' Thread [Accepting Nominations]
  86. China F1 [January 05 - Guangzhou - Hard] Winner: Tsung-Hua Yang
  87. Germany F1 [January 05 - Schwieberdingen - Carpet] Winner: Andis Juska
  88. China F2 [January 12 - Shenzhen - Hard] Winner: Shao-Xuan Zeng
  89. Germany F2 [January 12 - Stuttgart- Hard] Winner: Jan Mertl
  90. Great Britain F1 [January 12 - Glasgow, Scotland - Hard] Winner: Stephane Robert
  91. Spain F1 [January 12 - Menorca - Clay] Winner: Iñigo Cervantes-Huegun
  92. USA F1 [January 12- Boca Raton, FL - Clay] Winner: Jose de Armas
  93. Austria F1 [January 19 - Bergheim bei Salzburg - Carpet] Winner: Nicolas Reissig
  94. El Salvador F1 [January 19 - Santa Tecla - Clay] Winner: Lars Pörschke
  95. Germany F3 [January 19 - Kaarst - Carpet] Winner: Bastian Knittel
  96. Great Britain F2 [January 19 - Sheffield, England - Hard] Winner: Lukas Lacko
  97. Israel F1 [January 19 - Eilat - Hard] Winner: Attila Balazs
  98. Spain F2 [January 19- Magaluf (Mallorca)- Clay] Winner: Andoni Vivanco-Guzman
  99. USA F2 [January 19 - Hollywood, FL - Clay] Winner: Nikola Ciric
  100. 2009 Futures Overview
  101. Morocco F1 [January 26 - Casablanca - Clay] Winner: Lamine Ouahab
  102. Mexico F1 [January 26 - Tuxtla Gutiérrez - Hard] Winner: Nicholas Monroe
  103. Guatemala F1 [January 26 - Guatemala - Hard] Winner: Federico Del Bonis
  104. Egypt F1 [January 26 - Giza - Clay] Winner: Dušan Lojda
  105. Spain F3 [January 26 - Murcia - Clay] Winner: Javier Genaro-Martinez
  106. Germany F4 [January 26 - Mettmann - Carpet] Winner: Lukas Rosol
  107. USA F3 [January 26 - Plantation, FL - Clay] Winner: Jesse Witten
  108. Israel F2 [January 26 - Eilat - Hard] Winner: Noam Okun
  109. France F1 [January 26 - Bagnoles-de-l'Orne - Clay] Winner: Julien Jeanpierre
  110. Austria F2 [January 26 - Bergheim bei Salzburg - Carpet] Winner: Miloslav Mecir Jr.
  111. Austria F3 [February 02 - Bergheim bei Salzburg - Carpet] Winner: Johannes Ager
  112. Israel F3 [February 02 - Eilat - Hard] Winner: Harel Levy
  113. Ivory Coast F1 [February 02 - Abidjan - Hard] Winner: Paolo Lorenzi
  114. Spain F4 [February 02 - Murcia - Clay] Winner: Pere Riba
  115. Egypt F2 [February 02 - Cairo - Clay] Winner: Simone Vagnozzi
  116. France F2 [February 02 - Feucherolles - Hard] Winner: Michael Lammer
  117. Costa Rica F1 [February 02 - San José - Hard] Winner: Mauricio Echazu
  118. Mexico F2 [February 02 - Naucalpan - Hard] Winner: Victor Romero
  119. Germany F5 [February 02 - Nussloch - Carpet] Winner: Julian Reister
  120. Colombia F1 [February 02 - Manizales - Clay] Winner: Guillermo Hormazábal
  121. Morocco F2 [February 02 - Rabat - Clay] Winner: Lamine Ouahab
  122. PYW USA F2 Futures!!
  123. Predict The Future - THE QUEEN WON THIS YEAR
  124. PYW Futures - Week 4 - COMPLETE
  125. Colombia F2 [February 09 - Cartagena - Hard] Winner: Carlos Salamanca
  126. France F3 [February 09 - Bressuire - Hard] Winner: Ruben Bemelmans
  127. Egypt F3 [February 09 - Cairo - Clay] Winner: Guillaume Rufin
  128. Italy F1 [February 09 - Bari - Clay] Winner: Walter Trusendi
  129. Spain F5 [February 09 - Cartagena - Clay] Winner: Andrea Arnaboldi
  130. Croatia F1 [February 09 - Zagreb - Hard] Winner: Martin Fischer
  131. Ivory Coast F2 [February 09 - Abidjan - Hard] Winner: Andreas Haider-Maurer
  132. Australia F1 [February 09 - Mildura - Grass] Winner: Brydan Klein
  133. Panama F1 [February 09 - Ciudad de Panama - Clay] Winner: Rafael Arevalo
  134. How much money to you generally earn
  135. PYW Futures - Week 5 - Finals - COMPLETE
  136. USA F4 [February 16 - Brownsville, TX- Hard] Winner: Michael Russell
  137. Australia F2 [February 16 - Berri - Grass] Winner: Marinko Matosevic
  138. Croatia F2 [February16 - Zagreb - Hard] Winner: Lukas Lacko
  139. Italy F2 [February 16 - Trento - Hard] Winner: Stephane Robert
  140. Spain F6 [February 16 - Cartagena - Hard] Winner: Alexandre Renard
  141. PYW Futures - Week 6 - Finals - Vote AGAIN!!
  142. USA F5 [February 23 - Harlingen, TX - Hard] Winner: Jesse Witten
  143. Spain F7 [February 23 - Terrassa - Clay] Winner: Adrian Menendez
  144. USA F6 [March 02 - McAllen, TX - Hard] Winner: Lester Cook
  145. Portugal F1 [March 02 - Faro - Hard] Winner: Dusan Lojda
  146. Switzerland F1 [March 02- Greifensee - Carpet] Winner: Nils Langer
  147. Spain F8 [March 02 - Sabadell - Clay] Winner: Daniel Silva
  148. Canada F1 [March 02 - Gatineau - Hard] Winner: Vincent Millot
  149. Kazakhstan F1 [March 02 - Astana - Hard] Winner: Alexey Kedriouk
  150. PYW Futures - Week 7 - Finals - Complete
  151. PYW Futures - Week 8 - Finals - COMPLETE
  152. Canada F2 [March 09 - Montréal - Hard] Winner: Milos Raonic
  153. Kazakhstan F2 [March 09 - Almaty - Hard] Winner: Marek Semjan
  154. Switzerland F2 [March 09 - Greifensee - Carpet] Winner: Jurgen Zopp
  155. Portugal F2 [March 09 - Lagos - Hard] Winner: Kamil Capkovic
  156. New Zealand F1 [March 09 - Auckland - Hard] Winner: Rameez Junaid
  157. Great Britain F3 [March 09 - Tipton - Hard] Winner: Yannick Mertens
  158. Spain F9 [March 09 - Badalona - Clay] Winner: Albert Ramos-Vinolas
  159. France F4 [March 09 - Lille - Hard] Winner: David Guez
  160. PYW Futures - Week 9 - Complete
  161. India F1 [March 16 - Chandigarh - Hard] Winner: Yong-Kyu Lim
  162. Italy F3 [March 16 - Roma Real - Clay] Winner: Tim Göransson
  163. France F5 [March 16 - Poitiers - Hard] Winner: Robert Smeets
  164. Turkey F1 [March 16 - Antalya - Clay] Winner: Adam Vejmelka
  165. Spain F10 [March 16 - Barcelona - Clay] Winner: Roberto Bautista-Agut
  166. Great Britain F4 [March 16 - Bath - Hard] Winner: Stephane Robert
  167. New Zealand F2 [March 16 - Hamilton - Hard] Winner: Carsten Ball
  168. Portugal F3 [March 16 - Albufeira - Hard] Winner: Leonardo Tavares
  169. Switzerland F3 [March 16 - Vaduz (Liechtenstein) - Carpet] Winner: Dustin Brown
  170. Japan F1 [March 16 - Tokyo - Hard] Winner: Chu-Huan Yi
  171. PYW Futures - Week 10 - Finals - Complete
  172. India F2 [March 23 - Kolkata - Clay] Winner: Adam Kellner
  173. Turkey F2 [March 23 - Antalya - Clay] Winner: Ivan Sergeyev
  174. Egypt F4 [March 23 - Cairo - Clay] Winner: Reda El Amrani
  175. Italy F4 [March 23 - Roma - Clay] Winner: Eric Prodon
  176. Spain F11 [March 23 - Zaragoza - Clay] Winner: Gabriel Trujillo-Soler
  177. Croatia F3 [March 23 - Poreč - Clay] Winner: Bastian Knittel
  178. Japan F2 [March 23 - Tokyo - Hard] Winner: Gouichi Motomura
  179. New Zealand F3 [March 23 - Wellington - Hard] Winner: Daniel King-Turner
  180. Canada F3 [March 16 - Sherbrooke - Hard] Winner: Frederic Niemeyer
  181. PYW Futures - Week 11 - Finals - Complete
  182. Croatia F4 [March 30 - Rovinj - Clay] Winner: Antonio Veic
  183. Japan F3 [March 30- Kofu- Hard] Winner: Jae-Sung An
  184. USA F7 [March 30 - Mobile, AL- Hard] Winner: Samuel Groth
  185. Egypt F5 [March 30 - Suez - Clay] Winner: Karim Maamoun
  186. Turkey F3 [March 30 - Antalya - Clay] Winner: Ivan Sergeyev
  187. Italy F5 [March 30- Viterbo - Clay] Winner: Guillermo Olaso
  188. PYW Futures - Week 12 - Complete
  189. Russia F1 [April 06 - Moscow -Carpet] Winner: Lukas Lacko
  190. Croatia F5 [April 06 - Vrsar - Clay] Winner: Gabriel Moraru
  191. Turkey F4 [April 06 - Antalya- Hard] Winner: Marsel Ilhan
  192. Italy F6 [April 06 - Vercelli - Clay] Winner: Matteo Marrai
  193. Korean Rep. F1 [April 06 - Daegu - Hard] Winner: Yong-Kyu Lim
  194. Egypt F6 [April 06 - Cairo - Clay] Winner: Talal Ouahabi
  195. USA F8 [April 06 - Little Rock, AR- Hard] Winner: Matej Bocko
  196. PYW Futures - Week 13 - Complete
  197. Argentina F1 [April 13 - Jujuy - Clay] Winner: Guido Pella
  198. Uzbekistan F1 [April 13 - Andijan - Hard] Winner: Jan Minar
  199. France F6 [April 13 - Angers - Clay] Winner: Guillaume Rufin
  200. Russia F2 [April 13 - Tyumen - Carpet] Winner: Lukas Lacko
  201. Turkey F5 [April 13 - Antalya - Hard] Winner: Marsel Ilhan
  202. Korean Rep. F2 [April 13 - Seogwipo - Hard] Winner: Tatsuma Ito
  203. PYW Futures - Week 14 - Complete
  204. France F7 [April 20 - Grasse - Clay] Winner: Xavier Pujo
  205. India F3 [April 20 - New Delhi - Hard] Winner: Yuki Bhambri
  206. Argentina F2 [April 20 - Villa del Dique - Clay] Winner: Alexandre Bonatto
  207. Italy F7 [April 20 - Padova - Clay] Winner: Cristian Villagrán
  208. Korean Republic F3 [April 20 - Changwon - Hard] Winner: Frederik Nielsen
  209. Spain F13 [April 20 - Reus - Clay] Winner: Ignacio Coll-Riudavets
  210. Turkey F6 [April 20 - Antalya - Hard] Winner: Thomas Oger
  211. Uzbekistan F2 [April 20 - Namangan - Hard] Winner: Alexey Kedriouk
  212. PYW Futures - Week 15 - Complete
  213. Great Britain F5 [April 27 - Bournemouth - Clay] Winner: Andoni Vivanco-Guzman
  214. Mexico F3 [April 27 - Córdoba - Hard] Winner: Santiago Gonzalez
  215. USA F9 [April 27 - Vero Beach, FL - Clay] Winner: Jonathan Dasnières de Veigy
  216. Italy F8 [April 27 - Vicenza - Clay] Winner: Francesco Aldi
  217. Argentina F3 [April 27 - Arroyito - Clay] Winner: Alejandro Kon
  218. Spain F14 [April 27 - Vic - Clay] Winner: Jose-Antonio Sanchez de Luna
  219. Korean Rep. F4 [April 27 - Gimcheon - Hard] Winner: Yong-Kyu Lim
  220. Australia F3 [April 27 - Bundaberg - Clay] Winner: Jose Statham
  221. India F4 [April 27 - New Delhi - Hard] Winner: Yuki Bhambri
  222. Bosnia & Herzegovina F1 [May 4 - Doboj - Clay] Winner: Nikola Mektic
  223. PYW Futures - Week 16 - Complete
  224. Czech Republic F1 [May 04 - Teplice - Clay] Winner: Michal Tabara
  225. Brazil F1 [May 04 - Campinas - Clay] Winner: Júlio Silva
  226. Great Britain F6 [May 04 - Edinburgh - Clay] Winner: Guillermo Alcaide
  227. Romania F1 [May 04 - Craiova - Clay] Winner: Artem Smirnov
  228. China F3 [May 04 - Taizhou - Hard] Winner: Mao-Xin Gong
  229. Spain F15 [May 04 - Balaguer - Clay] Winner: Albert Ramos-Vinolas
  230. Australia F4 [May 04 - Ipswich - Clay] Winner: Greg Jones
  231. Bulgaria F1 [May 04 - Sandanski - Clay] Winner: Ivaylo Traykov
  232. Italy F9 [May 04 - Aosta - Clay] Winner: Gabriel Trujillo-Soler
  233. Mexico F4 [May 04 - Coatzacoalcos - Hard] Winner: Cesar Ramirez
  234. USA F10 [May 04 - Orange Park, FL - Clay] Winner: Luigi D'Agord
  235. Argentina F4 [May 04 - Villa del Dique - Clay] Winner: Juan-Manuel Valverde
  236. PYW Futures - Week 17 - Complete
  237. Bulgaria F2 [May 11 - Stara Zagora - Clay] Winner: Predrag Rusevski
  238. Bosnia & Herzegovina F2 [May 11 - Sarajevo - Clay] Winner: Aldin Setkic
  239. Italy F10 [May 11 - Pozzuoli - Clay] Winner: Yannick Mertens
  240. Czech Republic F2 [May 11 - Most - Clay] Winner: Jerzy Janowicz
  241. Brazil F2 [May 11 - Caldas Novas - Hard] Winner: Carlos Oliveira
  242. Great Britain F7 [May 11 - Newcastle - Clay] Winner: David Guez
  243. USA F11 [May 11 - Tampa, FL - Clay] Winner: Philip Bester
  244. Venezuela F1 [May 11 - Maracay - Hard] Winner: Alejandro Gonzalez
  245. Romania F2 [May 11 - Bucharest - Clay] Winner: Matteo Viola
  246. Spain F16 [May 11 - Lleida - Clay] Winner: Albert Ramos-Vinolas
  247. Mexico F5 [May 11 - Puerto Vallarta - Hard] Winner: Luigi D'Agord
  248. China F4 [May 11 - Wuhan - Hard] Winner; Shao-Xuan Zeng
  249. Argentina F5 [May 11 - Villa Maria - Clay] Winner: Marcos Conocente
  250. PYW Futures - Week 18 - Complete