Magnolia Cup, G4 [Archive] - MensTennisForums.com

Magnolia Cup, G4

meninosantos
01-13-2007, 11:03 PM
Website and Entry list:

http://www.skt-szczecin.com/

meninosantos
01-15-2007, 09:51 PM
Quali Draw:

http://www.skt-szczecin.com/download/AttachmentsToNews/Draws.pdf.14-01-2007--23:12:35.pdf

Tobi
01-27-2007, 07:18 PM
1st Round

Szymon TATARCZYK (POL) (1) defeated Maxim LEVANOVICH (BLR) 64 62
Gabriel HETNAR (POL) defeated Krzysztof KWASNIEWICZ (POL) 63 06 76(4)
Henri KONTINEN (FIN) defeated Marcin BIENIEK (POL) 75 36 62
Piotr GADOMSKI (POL) defeated Igor SOBOLTA (UKR) (7) 57 63 64
Andrei VASILEVSKI (BLR) (3) defeated Mateusz MOJ (POL) 60 64
Alessandro BEGA (ITA) defeated Krzysztof NAGAY (POL) 61 61
Stanislav POPLAVSKYY (UKR) defeated Andrzei HANTKE (POL) 64 62
Tomasz Marek MROZOWSKI (POL) (5) defeated Mark KOVACS (HUN) 64 46 61
Pawel POZIOMSKI (POL) (8) defeated Vladzimir KRUK (BLR) 62 36 62
Victor MUZHYCHUK (UKR) defeated Wojciech BANASIK (POL) 46 61 62
Oliver BORSOS (HUN) defeated Nikola DIMITROV (BUL) 63 64
Emanuele MOLINA (ITA) defeated Marcin CHLEBOWSKI (POL) (4) 61 63
Alexey GOLOVACHEV (RUS) (6) defeated Bartlomiej FEDYNA (POL) 75 76(3)
Filip SVENSSON (SWE) defeated Ivan DEREPA (UKR) 61 62
Jacek MARCINIAK (POL) defeated Kiril KARCHMIT (BLR) 62 75
Hubert GASIOREK (POL) (2) defeated Rafal GOZDUR (POL) 46 62 63

2nd Round

Szymon TATARCZYK (POL) (1) defeated Gabriel HETNAR (POL) 76(4) 76(4)
Piotr GADOMSKI (POL) defeated Henri KONTINEN (FIN) 64 76(5)
Andrei VASILEVSKI (BLR) (3) defeated Alessandro BEGA (ITA) 64 64
Stanislav POPLAVSKYY (UKR) defeated Tomasz Marek MROZOWSKI (POL) (5) 62 62
Pawel POZIOMSKI (POL) (8) defeated Victor MUZHYCHUK (UKR) 61 36 63
Emanuele MOLINA (ITA) defeated Oliver BORSOS (HUN) 64 76(4)
Alexey GOLOVACHEV (RUS) (6) defeated Filip SVENSSON (SWE) 64 60
Jacek MARCINIAK (POL) defeated Hubert GASIOREK (POL) (2) 64 61

Quarterfinal

Szymon TATARCZYK (POL) (1) defeated Piotr GADOMSKI (POL) 26 61 61
Andrei VASILEVSKI (BLR) (3) defeated Stanislav POPLAVSKYY (UKR) 63 16 61
Pawel POZIOMSKI (POL) (8) defeated Emanuele MOLINA (ITA) 60 64
Alexey GOLOVACHEV (RUS) (6) defeated Jacek MARCINIAK (POL) 75 62

Semifinal

Szymon TATARCZYK (POL) (1) defeated Andrei VASILEVSKI (BLR) (3) 64 64
Alexey GOLOVACHEV (RUS) (6) defeated Pawel POZIOMSKI (POL) (8) 61 62

Final

Alexey GOLOVACHEV (RUS) (6) defeated Szymon TATARCZYK (POL) (1) 76(5) 62