Saturday (8/19/06) OOP & Scores [Archive] - MensTennisForums.com

Saturday (8/19/06) OOP & Scores

smucav
08-19-2006, 04:06 PM
Grandstand
Matches Start At: 9:00 AM
Steve DARCIS (BEL) vs Vincent SPADEA (USA)
followed by
Gianluca NASO (ITA) vs Todd PAUL (USA)
NOT BEFORE 11:00 AM
Meilen TU (USA) vs Mara SANTANGELO (ITA)
followed by
Eleni DANIILIDOU (GRE) vs Vania KING (USA)
followed by
Ramon DELGADO (PAR) or Harsh MANKAD (IND) vs Lukas DLOUHY (CZE) or Marc GICQUEL (FRA)

Court 1
Matches Start At: 9:00 AM
Mariano ZABALETA (ARG) vs Raemon SLUITER (NED)
followed by
Juan MONACO (ARG) vs Alex KUZNETSOV (USA)
NOT BEFORE 11:00 AM
Anastassia RODIONOVA (RUS) vs Melinda CZINK (HUN)
followed by
Bethanie MATTEK (USA) vs Jill CRAYBAS (USA)
followed by
Antonio RUIZ-ROSALES (MEX) or Eric TAINO (PHI) vs Nenad ZIMONJIC (SCG) or Jan HAJEK (CZE)

Court 2
Matches Start At: 9:00 AM
Ryan SWEETING (USA) vs Phillip SIMMONDS (USA)
followed by
Jurgen MELZER (AUT) vs Fritz WOLMARANS (RSA)
NOT BEFORE 11:00 AM
Samantha STOSUR (AUS) vs Vera DUSHEVINA (RUS)
followed by
Audra COHEN (USA) vs Tiantian SUN (CHN)
followed by
Jurgen MELZER (AUT) or Fritz WOLMARANS (RSA) vs Michael YANI (USA) or Dick NORMAN (BEL)

Court 3
Matches Start At: 9:00 AM
Guillermo GARCIA-LOPEZ (ESP) vs Teimuraz GABASHVILI (RUS)
followed by
Michael YANI (USA) vs Dick NORMAN (BEL)
NOT BEFORE 11:00 AM
Tathiana GARBIN (ITA) vs Catalina CASTANO (COL)
NOT BEFORE 1:00 PM
Mariano ZABALETA (ARG) or Raemon SLUITER (NED) vs Steve DARCIS (BEL) or Vincent SPADEA (USA)
followed by
Juan MONACO (ARG) or Alex KUZNETSOV (USA) vs Gianluca NASO (ITA) or Todd PAUL (USA)

Court A
Matches Start At: 9:00 AM
Carlos SALAMANCA (COL) vs Oliver MARACH (AUT)
followed by
Ramon DELGADO (PAR) vs Harsh MANKAD (IND)
NOT BEFORE 11:00 AM
Galina VOSKOBOEVA (RUS) vs Jelena KOSTANIC (CRO)
NOT BEFORE 1:00 PM
Guillermo GARCIA-LOPEZ (ESP) or Teimuraz GABASHVILI (RUS) vs Ryan SWEETING (USA) or Phillip SIMMONDS (USA)

Court C
Matches Start At: 9:00 AM
Phillip KING (USA) vs Ishay HADASH (ISR)
followed by
Lukas DLOUHY (CZE) vs Marc GICQUEL (FRA)
followed by
Antonio RUIZ-ROSALES (MEX) vs Eric TAINO (PHI)
NOT BEFORE 1:00 PM
Phillip KING (USA) or Ishay HADASH (ISR) vs Carlos SALAMANCA (COL) or Oliver MARACH (AUT)

Court I
Matches Start At: 9:00 AM
Michael BERRER (GER) vs Justin NATALE (USA)
followed by
Wesley MOODIE (RSA) vs Michal MERTINAK (SVK)
followed by
Nenad ZIMONJIC (SCG) vs Jan HAJEK (CZE)
NOT BEFORE 1:00 PM
Wesley MOODIE (RSA) or Michal MERTINAK (SVK) vs Michael BERRER (GER) or Justin NATALE (USA)

jcempire
08-19-2006, 05:12 PM
Good luck to
Bethanie MATTEK,
Vania KING,
Phillip KING,
Alex KUZNETSOV,
Todd PAUL,
Ryan SWEETING,
Audra COHEN,
Michael YANI,

jcempire
08-19-2006, 05:15 PM
Go Meilen TU

Take a win at home

Scotso
08-19-2006, 08:09 PM
good luck:

Gianluca NASO
Juan MONACO
Alex KUZNETSOV :D
Ryan SWEETING :D
Oliver MARACH
Marc GICQUEL
Antonio RUIZ-ROSALES
Wesley MOODIE
Michal MERTINAK

nitsansh
08-19-2006, 09:59 PM
Grandstand
Matches Start At: 9:00 AM
Steve DARCIS (BEL) vs Vincent SPADEA (USA) 3-6 6-3 4-6
followed by
Gianluca NASO (ITA) vs Todd PAUL (USA) 6-4 2-6 2-6
NOT BEFORE 11:00 AM
Meilen TU (USA) vs Mara SANTANGELO (ITA)
followed by
Eleni DANIILIDOU (GRE) vs Vania KING (USA)
followed by
Ramon DELGADO (PAR) vs Marc GICQUEL (FRA) 2-6 1-6

Court 1
Matches Start At: 9:00 AM
Mariano ZABALETA (ARG) vs Raemon SLUITER (NED) 1-6 3-6
followed by
Juan MONACO (ARG) vs Alex KUZNETSOV (USA) 4-6 5-7
NOT BEFORE 11:00 AM
Anastassia RODIONOVA (RUS) vs Melinda CZINK (HUN)
followed by
Bethanie MATTEK (USA) vs Jill CRAYBAS (USA)
followed by
Antonio RUIZ-ROSALES (MEX) vs Jan HAJEK (CZE) 3-6 4-6

Court 2
Matches Start At: 9:00 AM
Ryan SWEETING (USA) vs Phillip SIMMONDS (USA) 6-4 3-6 6-2
followed by
Jurgen MELZER (AUT) vs Fritz WOLMARANS (RSA) 6-4 7-6
NOT BEFORE 11:00 AM
Samantha STOSUR (AUS) vs Vera DUSHEVINA (RUS)
followed by
Audra COHEN (USA) vs Tiantian SUN (CHN)
followed by
Jurgen MELZER (AUT) vs Michael YANI (USA) 7-5 7-6

Court 3
Matches Start At: 9:00 AM
Guillermo GARCIA-LOPEZ (ESP) vs Teimuraz GABASHVILI (RUS) 6-3 6-3
followed by
Michael YANI (USA) vs Dick NORMAN (BEL) 7-6 7-5
NOT BEFORE 11:00 AM
Tathiana GARBIN (ITA) vs Catalina CASTANO (COL)
NOT BEFORE 1:00 PM
Raemon SLUITER (NED) vs Vincent SPADEA (USA) 6-7 4-6
followed by
Alex KUZNETSOV (USA) vs Todd PAUL (USA) 6-2 7-6

Court A
Matches Start At: 9:00 AM
Carlos SALAMANCA (COL) vs Oliver MARACH (AUT) 1-6 3-6
followed by
Ramon DELGADO (PAR) vs Harsh MANKAD (IND) 6-2 6-3
NOT BEFORE 11:00 AM
Galina VOSKOBOEVA (RUS) vs Jelena KOSTANIC (CRO)
NOT BEFORE 1:00 PM
Guillermo GARCIA-LOPEZ (ESP) vs Ryan SWEETING (USA) 6-4 6-7 1-6

Court C
Matches Start At: 9:00 AM
Phillip KING (USA) vs Ishay HADASH (ISR) 7-5 6-3
followed by
Mashiska Washington (USA) vs Marc GICQUEL (FRA) 3-6 1-6
followed by
Antonio RUIZ-ROSALES (MEX) vs Eric TAINO (PHI) 6-4 6-3
NOT BEFORE 1:00 PM
Phillip KING (USA) vs Oliver MARACH (AUT) 6-7 1-6

Court I
Matches Start At: 9:00 AM
Michael BERRER (GER) vs Justin NATALE (USA) 6-2 6-2
followed by
Wesley MOODIE (RSA) vs Michal MERTINAK (SVK) 3-6 4-6
followed by
Nenad ZIMONJIC (SCG) vs Jan HAJEK (CZE) 6-4 4-6 5-7
NOT BEFORE 1:00 PM
Michal MERTINAK (SVK) vs Michael BERRER (GER) 3-6 3-6

Scotso
08-20-2006, 01:29 AM
Alex :yeah: