Qualifying draw [Archive] - MensTennisForums.com

Qualifying draw

greatkingrat
07-01-2005, 09:13 PM
QUALIFYING DRAW

(1) SABAU, Razvan ROM v Bye
WASSEN, Rogier NED v KUTAC, Roman CZE
DEVOTY, Theodor CZE v ZUBCEVIC, Amar SUI
Bye v (5) IONITA, Victor ROM

(2) HEUBERGER, Ivo SUI v Bye
KILCHHOFER, Stefan SUI v KRAJAN, Zeljko CRO
Bye v BOHLI, Stephane SUI
Bye v (8) CERMAK, Frantisek CZE

(3) ARMANDO, Hugo USA v Bye
KAS, Christopher GER v RUFER, Benjamin SUI
PALA, Petr CZE v VIZNER, Pavel CZE
Bye v (6) KOHLMANN, Michael GER

(4) LOPEZ, Marc ESP v Bye
POSPISIL, Jaroslav CZE v GARCIA, Martin ARG
BEHREND, Martin BRA v CIBULEC, Tomas CZE
Bye v (7) PEREZ, Didac ESP

Scotso
07-01-2005, 09:53 PM
Go Hugo! :worship:

Pea
07-02-2005, 12:18 AM
Good luck to Amar, Ivo, Zeljko, and Hugo!!!

CooCooCachoo
07-02-2005, 12:00 PM
Goooooo:

Rogier
Ivo :D
Frantisek
Hugo :D
Pavel
Michael :D
Didac

Scotso
07-02-2005, 10:39 PM
Armando def. Kas 6-4 7-6(3) :D

KoOlMaNsEaN
07-02-2005, 11:19 PM
Allez Ivo

smucav
07-04-2005, 02:08 AM
First Round
(1)Razvan Sabau (ROM) bye
Roman Kutac (CZE) d. Rogier Wassen (NED) 6-3 5-7 6-3
Theodor Devoty (CZE) d. Amar Zubcevic (SUI) 7-5 7-6(3)
(5)Victor Ionita (ROM) bye
(2)Ivo Heuberger (SUI) bye
Zeljko Krajan (CRO) d. Stefan Kilchhofer (SUI) 7-5 4-6 6-2
Stephane Bohli (SUI) bye
(8)Frantisek Cermak (CZE) bye
(3)Hugo Armando (USA) bye
Christopher Kas (GER) d. Benjamin Rufer (SUI) 6-4 6-3
Pavel Vizner (CZE) d. Petr Pala (CZE) 6-3 6-2
(6)Michael Kohlmann (GER) bye
(4)Marc Lopez (ESP) bye
Jaroslav Pospisil (CZE) d. Martin Garcia (ARG) 6-2 6-3
Tomas Ciublec (CZE) d. Martin Behrend (BRA) 6-3 6-4
(7)Didac Perez (ESP) bye

Second Round
(1)Razvan Sabau (ROM) d. Roman Kutac (CZE) 6-3 6-2
(5)Victor Ionita (ROM) d. Theodor Devoty (CZE) 6-7(3) 6-4 6-3
Zeljko Krajan (CRO) d. (2)Ivo Heuberger (SUI) 6-4 6-4
(8)Frantisek Cermak (CZE) d. Stephane Bohli (SUI) 3-6 6-3 6-4
(3)Hugo Armando (USA) d. Christopher Kas (GER) 6-4 7-6(3)
(6)Michael Kohlmann (GER) d. Pavel Vizner (CZE) 6-2 7-6(3)
Jaroslav Pospisil (CZE) d. (4)Marc Lopez (ESP) 7-6(6) 6-1
Tomas Ciublec (CZE) d. (7)Didac Perez (ESP) 4-6 7-6(5) 6-2

Qualifying Round
(1)Razvan Sabau (ROM) d. (5)Victor Ionita (ROM) 7-6(5) 6-4
(8)Frantisek Cermak (CZE) d. Zeljko Krajan (CRO) 7-6(5) 6-3
(3)Hugo Armando (USA) d. (6)Michael Kohlmann (GER) 5-7 6-4 6-3
Jaroslav Pospisil (CZE) d. Tomas Ciublec (CZE) 6-2 6-3