Mario Ancic ends year in three set thriller! [Archive] - MensTennisForums.com

Mario Ancic ends year in three set thriller!

croat123
12-02-2002, 10:08 AM
Mario Ancic ended the year with a 10-0 winning streak by beating Gregory Carraz 4-6 6-3 7-6(8) :eek: in the finals of the challenger in Milan!
Mario is now the youngest player in the top 100!
Congratulations Mario!

croat123
12-02-2002, 10:19 AM
Here is an article, I'll translate it when I get home:

TENIS: MARIO ANČIĆ OSVOJIO CHALLENGER U MILANU
01.12.2002

Nakon što je prošli tjedan osvojio turnir u Pragu, Mario Ančić slavio je i na ovotjednom ATP Challengeru u Milanu. U finalu je svladao Fracuza Gregoryja Carraza s 3:6, 6:4, 7:6 (8). To je osamnaestogodišnjem Splićaninu treći ovosezonski naslov. Podsjetimo, u veljači je osvojio Challenger u Beogradu.

U dramatičnome finalnom susretu, u kojem su obojica finalista meč mogla riještiti u svoju korist, Ančić je svladao 142. tenisača svijeta. Ključan je bio treći set. Najprije je Carraz imao 3:2 i 0:40, onda je Ančić uspio izjednačiti na 4:4 i vodio s 0:40. U tie-breaku trećega seta francuski je tenisač vodio s 4:2, no uslijedila je izvrsna Ančićeva serija, kojom je došao do četiri meč-lopte. Mladi je Splićanin iskoristio onu kod 9:8.

Nakon što se prošloga tjedna plasirao na 102. mjesto na ATP ljestvici i osigurao izravan plasman u kvalifikacije Australian Opena potkraj siječnja u Melbourneu, novi će uspjeh Ančića plasirati među prvih 95 tenisača svijeta.