Futures [Archive] - Page 14 - MensTennisForums.com

Futures

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20

  1. New Zealand F1 [November 15 | Wellington | Hard] Winner : Sebastian Rieschick
  2. Thailand F5 [November 15 | Nonthaburi | Hard] Winner : Yuichi Sugita
  3. Czech Republic F4 [November 15 | Rožnov pod Radhoštěm | Carpet] Winner : Jan Mertl
  4. Spain F40 [November 15 | Madrid | Clay] Winner : Alessandro Giannessi
  5. Peru F2 [November 15 | Chosica-Lima | Clay] Winner : Guido Andreozzi
  6. Brazil F33 [November 15 | Belo Horizonte | Clay] Winner : Fernando Romboli
  7. Chile F5 [November 15 | Quillota | Clay] Winner : Guillermo Rivera-Aranguiz
  8. Iran F7 [November 15 | Kish Island | Clay] Winner : Artem Smirnov
  9. Sudan F1 [November 22 | Khartoum | Clay] Winner : Ivo Klec
  10. Australia F12 [November 22 | Traralgon | Hard] Winner : Amir Weintraub
  11. Czech Republic F5 [November 22 | Opava | Carpet] Winner : Jan Mertl
  12. Dominican Republic F1 [November 22 | Santo Domingo | Hard] Winner : Victor Estrella
  13. Brazil F34 [November 22 | Foz Do Iguaçu | Clay] Winner : Juan-Pablo Villar
  14. Peru F3 [November 22 | Lima | Clay] Winner : Juan-Pablo Amado
  15. Mexico F10 [November 22 | Colima | Hard] Winner : James Ludlow
  16. Chile F6 [November 22 | Rancagua | Clay] Winner : Stefano Travaglia
  17. Chile F7 [November 29 | Talca | Clay] Winner : Guillermo Hormazabal
  18. Dominican Republic F2 [November 29 | Santo Domingo | Hard] Winner : Victor Estrella
  19. Sudan F2 [November 29 | Khartoum | Clay] Winner : Ivo Klec
  20. Mexico F11 [November 29 | Chiapas | Hard] Winner : Mark Verryth
  21. Australia F13 [November 29 | Bendigo | Hard] Winner : Samuel Groth
  22. Dominican Republic F3 [December 06 | Santo Domingo | Hard] Winner : Victor Estrella
  23. Chile F8 [December 06 | Concepción | Clay] Winner : Borut Puc
  24. Mexico F12 [December 06 | Guerrero | Clay] Winner : Rainer Eitzinger
  25. Brazil F36 [December 06 | Araçatuba | Clay] Winner : Facundo Bagnis
  26. Brazil F37 [December 13 | Guarulhos | Clay] Winner : Fernando Romboli
  27. Chile F9 [December 13 | Concepción | Clay] Winner : Cristobal Saavedra-Corvalan
  28. Cuba F1 [December 13 | Havana | Hard] Winner : Deniss Pavlovs
  29. Brazil F38 [December 20 | Sorocaba | Clay] Winner : Fernando Romboli
  30. ♠ Season's Greetings ♠
  31. - 2011 - Brazil F1 [December 27 | São Paulo | Hard] Winner : Gastão Elias
  32. Brazil F2 [January 03 | Salvador | Clay] Winner : Andre Begemann
  33. Spain F1(January 10/Mallorca/Clay)
  34. Groove Dude will play in a futures in Florida
  35. Germany F1 [January 10 | Schwieberdingen | Carpet] Winner : Andis Juska
  36. China F1 [January 10 | Mengzi | Hard] Winner : Di Wu
  37. Great Britain F1 [January 10 | Glasgow | Hard] Winner : Kenny De Schepper
  38. Brazil F3 [January 10 | Aracaju | Clay] Winner : Andre Begemann
  39. Turkey F1 [January 10 | Antalya | Hard] Winner : Artem Smirnov
  40. USA F1 [January 10 | Plantation | Clay] Winner : Luka Gregorc
  41. Israel F1 [January 10 | Eilat | Hard] Winner : Valery Rudnev
  42. China F2 [January 17 | Mengzi | Hard] Winner : Mao-Xin Gong
  43. Germany F2 [January 17 | Stuttgart | Hard] Winner : Jan Mertl
  44. Spain F2 [January 17 | Mallorca | Clay] Winner : Pablo Carreno-Busta
  45. Brazil F4 [January 17 | Recife | Clay] Winner : Ricardo Hocevar
  46. Mexico F1 [January 17 | Mexico City | Hard] Winner : Roman Borvanov
  47. Turkey F2 [January 17 | Antalya | Hard] Finalists : A.Smirnov & D.Lajovic
  48. Great Britain F2 [January 17 | Sheffield | Hard] Winner : Harri Heliovaara
  49. Israel F2 [January 17 | Eilat | Hard] Winner : Adam Kellner
  50. USA F2 [January 17 | Tamarac | Clay] Winner : Alex Bogdanovic
  51. Turkey F3 [January 24 | Antalya | Hard] Winner : Marcin Gawron
  52. Guatemala F1 [January 24 | Guatemala City | Hard] Winner : Christopher Diaz-Figueroa
  53. Brazil F5 [January 24 | João Pessoa | Clay] Winner : Andre Ghem
  54. France F1 [January 24 | Bagnoles De L'Orne | Clay] Winner : Maxime Teixeira
  55. Spain F3 [January 24 | Mallorca | Clay] Winner : Pedro Clar-Rossello
  56. Germany F3 [January 24 | Kaarst | Carpet] Winner : Jan Mertl
  57. Israel F3 [January 24 | Eilat | Hard] Winner : Adam Kellner
  58. Cambodia F1 [January 24 | Phnom Penh | Hard] Winner : Danai Udomchoke
  59. USA F3 [January 24 | Weston | Clay] Winner : Phillip Simmonds
  60. Germany F4 [January 31 | Nussloch | Carpet] Winner : Ervin Eleskovic
  61. France F2 [January 31 | Feucherolles | Clay] Winner : Arnau Brugues-Davi
  62. Brazil F6 [January 31 | Natal | Clay] Winner : Andre Begemann
  63. Spain F4 [January 31 | Murcia | Clay] Winner : Guillermo Olaso
  64. Egypt F1 [January 31 | Cairo | Clay] CANCELLED
  65. El Salvador F1 [January 31 | Santa Tecla | Clay] Winner : Marcel Felder
  66. Colombia F1 [January 31 | Cúcuta | Clay] Winner : Martin Alund
  67. Cambodia F2 [January 31 | Phnom Penh | Hard] Winner : Karan Rastogi
  68. USA F4 [January 31 | Palm Coast | Clay] Winner : Wayne Odesnik
  69. Spain F5 [February 07 | Murcia | Clay] Winner : Pablo Carreno-Busta
  70. Colombia F2 [February 07 | Cartagena de Indias | Hard] Winner : Gastao Elias
  71. France F3 [February 07 | Bressuire | Hard] Winner : Maxime Authom
  72. Panama F1 [February 07 | Panama City | Clay] Winner : Victor Estrella
  73. Turkey F4 [February 07 | Antalya | Hard] Winner : Michael Linzer
  74. Turkey F5 [February 14 | Antalya | Hard] Winner : Cedrik-Marcel Stebe
  75. Croatia F1 [February 14 | Zagreb | Hard] Winner : Marcel Zimmermann
  76. Spain F6 [February 14 | Cartagena | Clay] Winner : Pedro Clar-Rossello
  77. Turkey F6 [February 21 | Antalya | Hard] Winner : Cedrik-Marcel Stebe
  78. Australia F1 [February 21 | Mildura | Grass] Winner : James Lemke
  79. Croatia F2 [February 21 | Zagreb | Hard] Winner : Nikola Mektic
  80. USA F5 [February 21 | Brownsville | Hard] Winner : Nicholas Monroe
  81. Ukraine F1 [February 28 | Cherkasy | Hard] Winner : Artem Smirnov
  82. Australia F2 [February 28 | Berri | Grass] Winner : Benjamin Mitchell
  83. Turkey F7 [February 28 | Antalya | Hard] Winner : Radu Albot
  84. Portugal F1 [February 28 | Faro | Hard] Winner : Kamil Capkovic
  85. Canada F1 [February 28 | Montreal | Hard] Winner : Charles-Antoine Brezac
  86. USA F6 [February 28 | Harlingen | Hard] Winner : Dayne Kelly
  87. USA F7 [March 07 | McAllen | Hard] Winner : Wayne Odesnik
  88. Turkey F8 [March 07 | Antalya | Hard] Winner : Andrei Mlendea
  89. Ukraine F2 [March 07 | Cherkasy | Hard] Winner : Denis Matsukevitch
  90. Portugal F2 [March 07 | Loulé | Hard] Winner : Gerard Granollers-Pujol
  91. Great Britain F3 [March 07 | Tipton | Hard] Winner : Yannick Mertens
  92. France F4 [March 07 | Lille | Hard] Winner : Marc Gicquel
  93. Italy F1 [March 07 | Trento | Hard] Winner : Stefano Galvani
  94. Canada F2 [March 07 | Sherbrooke | Hard] Winner : Charles-Antoine Brezac
  95. Spain F7 [March 07 | Sabadell | Clay] Winner : Evgeny Donskoy
  96. India F1 [March 14 | Mumbai | Hard] Winner : Yuki Bhambri
  97. Italy F2 [March 14 | Cividino | Hard] Winner : Dusan Lajovic
  98. Russia F1 [March 14 | Moscow | Hard] Winner : Denis Matsukevitch
  99. Ukraine F3 [March 14 | Cherkasy | Hard] Winner : Artem Smirnov
  100. Turkey F9 [March 14 | Antalya | Clay] Winner : Daniel Köellerer
  101. Japan F1 [March 14 | Nishitama | Hard] Cancelled
  102. Switzerland F1 [March 14 | Fällanden | Carpet] Winner : Holger Fischer
  103. France F5 [March 14 | Poitiers | Hard] Winner : Marc Gicquel
  104. Portugal F3 [March 14 | Albufeira | Hard] Winner : Gerard Granollers-Pujol
  105. Great Britain F4 [March 14 | Bath | Hard] Winner : Michael Ryderstedt
  106. Spain F8 [March 14 | Badalona | Clay] Winner : David Estruch
  107. Italy F3 [March 21 | Foggia | Clay] Winner : Dusan Lajovic
  108. USA player housing/ ride share
  109. Turkey F10 [March 21 | Antalya | Clay] Winner : Miljan Zekic
  110. Russia F2 [March 21 | Tyumen | Hard] Winner : Valery Rudnev
  111. Switzerland F2 [March 21 | Vaduz | Carpet] Winner : Johannes Ager
  112. Croatia F3 [March 21 | Poreč | Clay] Winner : Kristijan Mesaroš
  113. India F2 [March 21 | Kolkata | Clay] Winner : Adam Kellner
  114. Spain F9 [March 21 | Barcelona | Clay] Winner : Jan-Lennard Struff
  115. Australia F3 [March 28 | Ipswich | Clay] Winner : James Lemke
  116. Spain F10 [March 28 | Reus | Clay] Winner : Pedro Clar-Rossello
  117. Thailand F1 [March 28 | Khon Kaen | Hard] Winner : Danai Udomchoke
  118. Switzerland F3 [March 28 | Taverne | Carpet] Winner : Chris Eaton
  119. Croatia F4 [March 28 | Rovinj | Clay] Winner : Kristijan Mesaroš
  120. Turkey F11 [March 28 | Antalya | Clay] Winner : Radu Albot
  121. Chile F1 [March 28 | Viña Del Mar | Clay] Winner : Stefano Travaglia
  122. USA F8 [March 28 | Oklahoma City | Hard] Winner : Arnau Brugues-Davi
  123. France F6 [April 11, Angers, Indoor Clay, entry list
  124. Thailand F2 [April 04 | Khon Kaen | Hard] Winner : Danai Udomchoke
  125. Chile F2 [April 04 | Santiago | Clay] Winner : Guillaume Rufin
  126. Turkey F12 [April 04 | Antalya | Hard] Winner : Radu Albot
  127. Australia F4 [April 04| Bundaberg | Clay] Winner : James Lemke
  128. Spain F11 [April 04 | Madrid | Clay] Winner : Morgan Phillips
  129. Croatia F5 [April 04 | Vrsar | Clay] Winner : Marc Sieber
  130. USA F9 [April 04 | Little Rock | Hard] Winner : Arnau Brugues-Davi
  131. Italy F4 [April 04 | Rome | Clay] Winner : Daniele Giorgini
  132. China F3 [April 11 | Chengdu | Hard] Winner : Ti Chen
  133. Argentina F1 [April 11 | Arroyito | Clay] Winner : Agustín Velotti
  134. India F3 [April 11 | Chandigarh | Hard] Winner : Vishnu Vardhan
  135. Chile F3 [April 11 | Santiago | Clay] Winner : Guillaume Rufin
  136. Brazil F9 [April 11 | Santa Maria | Clay] Winner : Gastón-Arturo Grimolizzi
  137. Thailand F3 [April 11 | Khon Kaen | Hard] Winner : Young-Jun Kim
  138. Italy F5 [April 11 | Vercelli | Clay] Winner : Stefano Galvani
  139. Turkey F13 [April 11 | Antalya | Hard] Winner : Radu Albot
  140. France F6 [April 11 | Angers | Clay] Winner : Charles-Antoine Brezac
  141. Spain F12 [April 11 | Madrid | Clay] Winner : Roberto Carballes Baena
  142. China F4 [April 18 | Chengdu | Hard] Winner : Kyu-Tae Im
  143. India F4 [April 18 | Noida | Hard] Winner : Vishnu Vardhan
  144. Argentina F2 [April 18 | Villa María | Clay] Winner : Facundo Argüello
  145. Turkey F14 [April 18 | Antalya | Hard] Winner : Arnau Brugues-Daví
  146. Brazil F10 [April 18 | Brasília | Clay] Winner : Nicolas Santos
  147. France F7 [April 18 | Grasse | Clay] Winner : Jonathan Eysseric
  148. Italy F6 [April 18 | Padova | Clay] Winner : Daniel Köellerer
  149. USA F10 [April 25 | Vero Beach | Clay] Winner : Daniel Garza
  150. Spain F13 [April 25 | Vic | Clay] Winner : Roberto Carballes Baena
  151. Kazakhstan F1 [April 25 | Almaty | Hard] Winner : Denis Matsukevitch
  152. Argentina F3 [April 25 | Bell Ville | Clay] Winner : Andrés Molteni
  153. Turkey F15 [April 25 | Antalya | Hard] Winner : Arnau Brugues-Davi
  154. Brazil F11 [April 25 | Aracaju | Clay] Winner : Steven Diez
  155. Italy F7 [April 25 | Vicenza | Clay] Winner : Matwé Middelkoop
  156. India F5 [April 25 | Chennai | Hard] Winner : Patrik Rosenholm
  157. Venezuela F1 [April 25 | Valencia | Hard] Winner : David Souto
  158. Great Britain F5 [April 25 | Bournemouth | Clay] Winner : Enrico Burzi
  159. USA F11 [May 02 | Orange Park | Clay] Winner : Gerald Melzer
  160. Argentina F4 [May 02 | Villa Allende | Clay] Winner : Martín Alund
  161. Bosnia & Herzegovina F1 [May 02 | Doboj | Clay] Winner : Toni Androic
  162. Kazakhstan F2 [May 02 | Taraz | Hard] Winner : Federico Gaio
  163. Brazil F12 [May 02 | Teresina | Clay] Winner : Tiago Lopes
  164. Turkey F16 [May 02 | Tarsus | Clay] Winner : Riccardo Sinicropi
  165. Spain F14 [May 02 | Balaguer | Clay] Winner : Joao Sousa
  166. Venezuela F2 [May 02 | Caracas | Hard] Winner : David Souto
  167. Italy F8 [May 02 | Sanremo | Clay] Winner : Jonathan Dasnieres De Veigy
  168. Bulgaria F1 [May 02 | Varna | Clay] Winner : Axel Michon
  169. Sweden F1 [May 02 | Karlskrona | Clay] Winner : Ervin Eleskovic
  170. Great Britain F6 [May 02 | Edinburgh | Clay] Winner : Mathieu Rodrigues
  171. USA F12 [May 09 | Tampa | Clay] Winner : Blake Strode
  172. China F5 [May 09 | Nanjing | Hard] Winner : Ti Chen
  173. Czech Republic F1 [May 09 | Teplice | Clay] Winner : Jiří Veselý
  174. Spain F15 [May 09 | Lleida | Clay] Winner : João Sousa
  175. Bosnia & Herzegovina F2 [May 09 | Sarajevo | Clay] Winner : Miljan Zekić
  176. Argentina F5 [May 09 | Villa del Dique | Clay] Winner : Marco Trungelliti
  177. Brazil F13 [May 09 | Caldas Novas | Hard] Winner : Júlio Silva
  178. Kazakhstan F3 [May 09 | Almaty | Hard] Winner : Federico Gaio
  179. Turkey F17 [May 09 | Adana | Clay] Winner : Denys Molchanov
  180. Sweden F2 [May 09 | Båstad | Clay] Winner : Timo Nieminen
  181. Venezuela F3 [May 09 | Caracas | Hard] Winner : David Souto
  182. Bulgaria F2 [May 09 | Plovdiv | Clay] Winner : Axel Michon
  183. Italy F9 [May 09 | Napoli Pozzuoli | Clay] Winner : Antal Van Der Duim
  184. Morocco F1 [May 09 | Kenitra | Clay] Winner : Marc Fornell-Mestres
  185. Mexico F2 [May 09 | Córdoba | Hard] Winner : Daniel Garza
  186. Great Britain F7 [May 09 | Newcastle | Clay] Winner : Malek Jaziri
  187. .: Info :.
  188. Good Luck Pablito thread. Czech Republic F2 [May 16 | Most | Clay] Entry List
  189. stevegtennis results
  190. Paraguay F1 [May 16 | Encarnacion | Clay] Entry List
  191. China F6 [May 16]
  192. Turkey F18 [May 16]
  193. Sweden F3 [May 16]
  194. Spain F16 [May 16]
  195. Poland F1 [May 16]
  196. Morocco F2 [May 16]
  197. Italy F10 [May 16]
  198. Israel F4 [May 16]
  199. Czech Republic F2 [May 16]
  200. Bos/Herz F3 [May 16]
  201. South Africa F1 [May 16]
  202. Paraguay F1 [May 16]
  203. Korea F1 [May 16]
  204. Brazil F14 [May 16]
  205. Mexico F3 [May 16]
  206. Bulgaria F3 [May 16]
  207. Czech Republic F3 [May 23-29] Severočeské doly ($10.000) Jablonec nad Nisou
  208. Bos/Herz F4 [May 23]
  209. BiH - F5 (30 May - 5 June)
  210. Sacramento Future (USA13)
  211. Indian Harbor Beach, Florida (USA F15) 10,000
  212. Week: July 4, 2011
  213. Week: July 11, 2011
  214. Week: July 18, 2011
  215. Brazil F25 [August 08 | Fortaleza | Clay] Winner: Ricardo Hocevar
  216. Spain F28 [August 08 | Irun | Clay] Winner: Pablo Carreño-Busta
  217. Argentina F10 [August 08 | Buenos Aires | Clay] Winner: Andrea Collarini
  218. Ecuador F5 [August 08 | Guayaquil | Hard] Winner: Marcel Felder
  219. Peru F1 [August 08 | Arequipa | Clay] Winner: Maximiliano Estevez
  220. Takao Suzuki in Avezzano
  221. Usa F22
  222. Australia F5 [September 05 | Alice Springs | Hard] Winner: Michael Look
  223. Australia F6 [September 13 | Cairns | Hard] Winner: James Lemke
  224. Australia F7 [September 19 | Darwin | Hard] Winner: Isaac Frost
  225. Costa Mesa, CA Future
  226. Australia F8 [October 3 | Esperance | Hard] Q-Draw
  227. Itf Monterrey
  228. Turkey F35 [12th Dec] Antalya Hard: Winner Thomas Fabbiano
  229. China F1 [2nd Jan] Shenzen Hard (Winner Jiri Vesely)
  230. Brazil F43. Alund bt Zabala to win his 7th Future event trophy of the year
  231. Turkey F1 [9th Jan] Antalya Hard (Winner: Tomislav Brkic)
  232. USA F1 [9 Jan] Plantation, FL Clay (Winner: Jack Sock)
  233. Great Britain F1 [9th Jan] Glasgow Hard (Winner: Michal Przysiezny)
  234. Germany F1 [9th January] Schwieberdingen Carpet (Winner Josh Goodall)
  235. Great Britain F2 [16th Jan] Sheffield Hard (Winner: Daniel Evans)
  236. Germany F2 [16th January] Stuttgart-Stammheim Hard (Winner: Franck Pepe)
  237. France F1 [16th Jan] Bagnoles De L'Orne Clay (Winner: Moritz Baumann)
  238. USA F2 [16th Jan] Sunrise FL Clay (Winner Nicolas Devilder)
  239. Egypt F1 [23rd January] Cairo
  240. Isreal F2 [16th Jan] Eliat Hard (Winner: Daniel Smethurst)
  241. Germany F3 [23rd January] Kaarst Carpet (Winner Jesse Huta Galung)
  242. Great Britain F3 [23rd Jan] Wirral Hard (Winner Yannick Mertens)
  243. France F2 [23rd Jan] Bressuire Hard (Winner Laurent Rochette)
  244. Egypt F2 [30th January] Cairo
  245. Turkey F3 [23rd Jan] Antalya Hard (Winner Dimitar Kutrovsky)
  246. Germany F4 [30th January] Nussloch Carpet (Winner: Nils Langer)
  247. USA F4 [30th Jan] Palm Coast FL Clay (Winner Jason Kubler)
  248. France F3 [30th Jan] Feucherolles Hard (Winner: Maxime Authom)
  249. Spain F1 [6th Febuary) Mallorca Clay (Winner: Guillermo Olaso)
  250. Turkey F5 [6th Feb] Antalya-Belconti Hard (Winner: Riccardo Ghedin)