MensTennisForums.com - View Single Post - Aruba F1
Thread: Aruba F1
View Single Post
post #28 of (permalink) Old 12-01-2003, 10:12 AM Thread Starter
country flag Wojtek
Registered User
 
Wojtek's Avatar
 
Join Date: Jul 2002
Location: Gdańsk
Posts: 13,726
                     
Re: Re: Re: Aruba F1

Quote:
Originally Posted by St.Sebastian

Ale to tak troche jak z Grzybowską, która pokonała Venus i co z tego??
Grzybowska pokonała wiele nazwisk, któe był lub są w 20 czy 30 światowego tenisa albo grały z nimi bardzo równe mecze. To prawda, że Venus grała drugi turniej na trawie w życiu, no ale Magda była młoda - w tym samym wieku co nasz dziesiejszy numer jeden Domachowska - a przecież to nie był turniej ITF czy jakiś piąty tier tylko Wimbledon. Wiadomo, że Venus w ówczesnym czasie potrafiła uderzać na "ślepo" no ale w końcu Grzybowska tam napewno nie statystowała i coś musiała grać. Magda na tamtym turnieju odpadała dopiero chyba w 3 rundzie z Patricią Hy- dla której trawa była najlepszą nawierzchnią.

Te zwycięstwa o których pisałem nasi zawdonicy odnosili w bardzo młodym wieku, co chyba potwierdza tylko, że u nas jest coś nie tak z treningami, szkoleniami itd. Anioła i Nijaki ( który nokautował swoich rówieśników w Polsce we wszystkich kategoriach wiekowych do seniorów) byli na równi właśnie z Grosjeanem czy Clementa w kategorii do 16 lat. Potem wiadomo.

To samo z dziewczynami- Olka Olsza wygrała Wimbledon osiągnęła 1/4 Pattayi oraz jedyny w historii polskiego debla finał WTA w Moskwie w parze z Kournikovą i nic. Może się pochwalić tylko zwycięstwem nad Maleevą w US Open co także jest chyba jedynym zwycięstwem Polki nad rozstawioną w Wielkim Szlemie. A przecież zawodniczki, które pokonywała grają cały czas w pierwszej 100, a nie które należą do światowej 30.

Last edited by Wojtek; 12-01-2003 at 10:20 AM.
Wojtek is offline  
 
 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome