1st Round
Michael VRBENSKY (CZE) [1] BYE
Daniel MICHALSKI (POL) 6-3 6-1 Alexander VISHNEVSKIY (RUS)
Sergey FOMIN (UZB) 6-3 6-2 Semen PANKIN (RUS)
Philipp KLIMOV (RUS) [15] BYE
Konstantin KIROVSKI (SRB) [12] BYE
Giulio ZEPPIERI (ITA) 6-4 6-2 Andrey BUDANOV (RUS)
Dmitry VASILYEV (RUS) 7-6(2) 6-0 Nikoloz DAVLIANIDZE (GEO)
Nikolay VYLEGZHANIN (RUS) [6] BYE
Mikhail SOKOLOVSKIY (RUS) [4] BYE
Aleksandr BRAYNIN (UKR) 6-0 6-3 Igor DANICH (RUS)
Dmitry MYAGKOV (RUS) 6-1 6-3 David GEORGADZE (RUS)
Leonid SHEYNGEZIKHT (BUL) [13] BYE
Ilgiz VALIEV (RUS) [10] BYE
Neil OBERLEITNER (AUT) 3-6 6-3 6-4 Nikita KASHIRIN (RUS)
Alexandr BINDA (RUS) 6-2 6-0 Ruzel FATHULLIN (RUS)
Mattia FRINZI (ITA) [8] BYE
Jurij RODIONOV (AUT) [5] BYE
Savriyan DANILOV (RUS) 6-3 6-1 Ivan PONOMARENKO (RUS)
Andrey UVAROV (RUS) 6-2 6-3 Pavel VERBIN (RUS)
Igor TRUNOV (RUS) BYE
Francesco FORTI (ITA) [16] BYE
Sergey BOLOTOV (RUS) 6-1 6-1 Maxim DORODNOV (RUS)
Ruslan MUGTASIMOV (RUS) 6-2 6-3 Roko SAVIN (CRO)
Alexey ZAKHAROV (RUS) [3] BYE
Timofey SKATOV (RUS) [7] BYE
Egor NOSKIN (RUS) 6-1 6-1 Tamerlan EVLOEV (RUS)
Stepan BERESNEV (RUS) 6-1 6-1 Boris DERUNOV (RUS)
Federico IANNACCONE (ITA) [11] BYE
Matvey MININ (RUS) [14] BYE
Daniil GLINKA (EST) 6-3 6-0 Rail IBRAGIMOV (RUS)
Artur KULIBABA (LAT) 6-7(2) 7-6(6) 6-3 Nikita KOPYLOV (RUS)
Dan ADDED (FRA) [2] BYE
2nd Round
Daniel MICHALSKI (POL) 6-3 6-7(3) 6-3 Michael VRBENSKY (CZE) [1]
Philipp KLIMOV (RUS) [15] 6-2 6-3 Sergey FOMIN (UZB)
Konstantin KIROVSKI (SRB) [12] 5-7 6-4 6-4 Giulio ZEPPIERI (ITA)
Nikolay VYLEGZHANIN (RUS) [6] 6-2 6-3 Dmitry VASILYEV (RUS)
Mikhail SOKOLOVSKIY (RUS) [4] 6-2 6-0 Aleksandr BRAYNIN (UKR)
Leonid SHEYNGEZIKHT (BUL) [13] 6-2 6-3 Dmitry MYAGKOV (RUS)
Ilgiz VALIEV (RUS) [10] 6-1 6-3 Neil OBERLEITNER (AUT)
Mattia FRINZI (ITA) [8] 6-3 7-5 Alexandr BINDA (RUS)
Jurij RODIONOV (AUT) [5] 6-0 6-1 Savriyan DANILOV (RUS)
Andrey UVAROV (RUS) 6-4 6-4 Igor TRUNOV (RUS)
Sergey BOLOTOV (RUS) 7-6(7) 6-3 Francesco FORTI (ITA) [16]
Alexey ZAKHAROV (RUS) [3] 7-6(5) 6-1 Ruslan MUGTASIMOV (RUS)
Timofey SKATOV (RUS) [7] 6-2 2-6 7-5 Egor NOSKIN (RUS)
Stepan BERESNEV (RUS) Walkover Federico IANNACCONE (ITA) [11]
Daniil GLINKA (EST) 6-3 6-3 Matvey MININ (RUS) [14]
Dan ADDED (FRA) [2] 6-4 6-4 Artur KULIBABA (LAT)
3rd Round
Daniel MICHALSKI (POL) 5-7 6-4 6-3 Philipp KLIMOV (RUS) [15]
Nikolay VYLEGZHANIN (RUS) [6] 7-6(4) 6-4 Konstantin KIROVSKI (SRB) [12]
Leonid SHEYNGEZIKHT (BUL) [13] 6-3 Retired Mikhail SOKOLOVSKIY (RUS) [4]
Ilgiz VALIEV (RUS) [10] 6-4 3-6 6-2 Mattia FRINZI (ITA) [8]
Jurij RODIONOV (AUT) [5] 6-0 6-1 Andrey UVAROV (RUS)
Alexey ZAKHAROV (RUS) [3] 6-3 7-6(7) Sergey BOLOTOV (RUS)
Timofey SKATOV (RUS) [7] 6-1 6-0 Stepan BERESNEV (RUS)
Dan ADDED (FRA) [2] 6-0 6-0 Daniil GLINKA (EST)
Quarterfinal
Nikolay VYLEGZHANIN (RUS) [6] 6-1 6-2 Daniel MICHALSKI (POL)
Ilgiz VALIEV (RUS) [10] 6-3 6-2 Leonid SHEYNGEZIKHT (BUL) [13]
Jurij RODIONOV (AUT) [5] 6-4 7-5 Alexey ZAKHAROV (RUS) [3]
Dan ADDED (FRA) [2] 6-2 7-5 Timofey SKATOV (RUS) [7]
Semifinal
Nikolay VYLEGZHANIN (RUS) [6] 6-3 6-4 Ilgiz VALIEV (RUS) [10]
Jurij RODIONOV (AUT) [5] 6-2 6-2 Dan ADDED (FRA) [2]
Final
Jurij RODIONOV (AUT) [5] 7-6(2) 6-3 Nikolay VYLEGZHANIN (RUS) [6]
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Related Threads
?
?
?
?
?
Mens Tennis Forums
18.5M posts
87.7K members
Since 2002
A forum community dedicated to male tennis players and enthusiasts. Talk about everything from the ATP, NSMTA, to college Tennis and even everything about equipment. It's all here!